Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - pepak

#916
Quote from: Danobossakže čo takto využiť niečo ako Corsair Padlock? Viem že Corsair Padlock dáta nešifruje, ale predsa len to o dosť zvýši bezpečnosť, nie?
Jak se to vezme. Proti jakému útočníkovi se chceš chránit? Proti zlodějovi, který ti ukradne notebook, ti s největší pravděpodobností postačí i Bitlocker jen s TPM, a docela jistě Bitlocker s USB klíčem (pokud ten USB klíč nemáš přibalený u notebooku - jde o to, že takový útočník nemá prostředky, jak z tebe ten USB klíč dostat), takže Padlock už je zbytečný. Stát nebo mafie z tebe ten USB klíč dostat dokáže a bude také mít prostředky na to, ho rozebrat a vytáhnout obsah paměti bez znalosti PINu, takže proti nim také Padlock nepomůže.

QuoteZadávanie hesla je priamo na klávesnici kľúča a teda nepotrebuje prostredia žiadného OS alebo sa mýlim (nemal som tento usb kľúč v ruke, tak si nie som istý)?
Je to tak.

QuotePrípadne existuje niečo ako Corsair Padlock, ktorý ale zároveň dáta šifruje?
Bohužel o ničem nevím. Kdyby to existovalo, také bych o to měl zájem.
#917
Je tam příliš málo informací, než aby se dalo cokoliv říct.

Obecně jsem k HW implementacím poměrně skeptický - zatím jsem neviděl ani jednu (!), která by mi připadala přijatelná, všechny měly závažné nedostatky (krátký šifrovací klíč, slabé šifrovací režimy, nulová dokumentace atd.).
#918
Na to jsou moje znalosti tokenů krátké.
#919
Ještě mě napadlo jedno možné použití, ale s tím počkám až na přeinstalaci systému...
#920
Jo, to dovedu pochopit. Vicemene ze stejneho duvodu jsem kupoval ty tokeny - je to pro me spis takove cviceni nez ze bych to opravdu potreboval.
#921
Upřímně si nedovedu funkční řešení představit jako dodatečný čip - IMHO to musí být natvrdo přidělané k desce tak, aby to z ní nešlo oddělat.

Proč vlastně chceš ten TPM? Kvůli Bitlockeru?
#922
Quote from: DanobossVčera som kúpil toto - http://www.alza.sk/asus-tpm-modul-hardwarove-d72778.htm  Je to výrobok ktorý zrejme nikdo nevyrába
Alzasoft o něm docela kecá. "Zabezpečuje veľmi silné hardwarovým šifrovanie dát ukladaných na pevný disk."
#923
Hmm, tak podle všeho Bitlocker neumí jiné heslo než PIN k TPM.

Čím dál víc si upevňuju pocit, že Bitlocker je úmyslně zmrzačen tak, aby Microsoft mohl říkat, že myslí na bezpečnost a dává tedy uživatelům možnost šifrovat, ale současně aby to nebylo napadnutelné jako zneužívání dominantního postavení na trhu.
#924
Quote from: DanobossNeviem či som to správne pochopil ale bitlocker vo Windows Vista umožňoval 4 varianty autentifikácie:
only TPM
TPM plus pin
TPM plus USB
only USB
Něco takového jsem se dozvěděl na přednášce WUG o BitLockeru, takže snad ano. Ale mám dojem, že při použití USB tam snad taky bylo nějaké heslo (ruku do ohně za to nedám, Visty nemám a ta přednáška byla už dost dávno).

QuoteNavyše kvôli autentifikácii tam to heslo musí byť v nešifrovanej podobe, je tam nebezpečenstvo že si ho niekto v nepozorovanej chvíli skopíruje...
To ano. Taky mě dost zarazilo, že si BitLocker ten klíč vůbec nehlídá.

Když jsem se na to ptal, dozvěděl jsem se, že pro Microsoft je klíčové to TPM a všechny ostatní varianty jsou už jenom rychlé dodělávky, "aby se neřeklo".

Quote2: prísť k počítaču, mať potrebný usb kľúč... ale potom sa mu zobrazí správa na zadanie hesla do Windowsu a tá sa hádam nedá obísť (v zmysle po nabootovaní systému)?
Přesně tohle dělá ten Stoned Bootkit, o kterém jsem psal nedávno.

QuoteAlebo je tam ešte niečo čo mi uniká? Je ten usb kľúč možné použiť aj na dekryptovanie toho disku ak niekto priamo z toho disku nebootuje?
Ano. Ale nevím jak :-)
#925
Oznámení / Antispam
June 17, 2009, 09:55:18 AM
Na diskusním fóru jsem zavedl jednoduchý antispam. Funguje na principu skrytého pole, které člověk nechá prázdné (protože ho nevidí) ale robot ho vyplní (protože si myslí, že by mělo obsahovat nějaký text). Doufám, že to bude fungovat - u mě to běží správně. Vyzkoušejte prosím, jestli můžete posílat příspěvky, v diskusi Testovací thread, v případě neúspěchu napište na mail forum (zavináč) pepak.net. Děkuji.
#926
Volná diskuse / Testovací thread
June 17, 2009, 09:51:55 AM
V tomto threadu můžete zkoušet, co všechno fórum umí a neumí.
#927
E-books / Automaticka oprava chyb v dokumentoch
June 11, 2009, 05:54:02 AM
Takový program by se mi moc líbil, i když jsem skeptický k samotné možnosti jeho existence - těch chyb je mnoho a ačkoliv u některých si dokážu představit jejich automatickou opravu, u značné části z nich mě moc nenapadá ani teoretický způsob, jak je detekovat, natož opravovat.

No ale napiš mi mail na pepak zavináč pepak.net a nějak se domluvíme.
#928
Prý můžeš na vygenerovaný LRF soubor použít lrf2lrs soubor.lrf a z toho bude vidět, jestli v tom jsou integrované fonty nebo ne. Taky bys to poznal, kdybys ten můj ukázkový HTML zkusil zkonvertovat do LRF a podíval se na jeho délku.
#929
A jakou máš verzi Calibre? V 0.5.7 to funguje v pořádku, pokud to v aktuální nejde, je třeba to nahlásit autorovi.
#930
Netuším. Macy jdou zcela mimo mě a nechystám se to měnit.