Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - pepak

#1
O tomto webu / ChromePass
September 25, 2014, 07:48:06 PM
http://www.pepak.net/download/chromepass/
Quote from: JeyAhoj, měl jsem rád Firefox prvních verzí, dostal jsem se k 16.0.2 (poslední 16.x verze), u té jsem zůstal, dnes je aktuální cca verze 32. Všechno běží, všechno funguje, s old school skinem to vypadá jako normální prohlížeč a funguje to rychle zhruba jako firefox 1.0.x, a ty první řady, se kterými jsem byl vždy nejvíc spokojený. Mám operu i chrome poslední verze, jen na testování webů, stejně jako IE+IE64.
Firefox je pro mě zhruba stejně nepoužitelný jako Chrome. Na jednu stranu je mírně lepší v ochraně soukromých údajů, na straně druhé je mírně horší v použitelnosti. Oba prohlížeče se bohužel vydaly tou cestou, že samy neumí skoro nic a případné náměty na vylepšení jsou zamítány s tím, že to se dá řešit pomocí rozšíření. Což je sice pravda, ale oba prohlížeče mají rozšíření implementovaná úplně blbě z pohledu bezpečnosti - kód rozšíření běží v kontextu stránky, takže pokud má rozšíření fungovat, musí mít stránka povolené spouštění cizích kódů. To je ovšem naprostý bezpečnostní nesmysl, zásadní pro aspoň nějakou bezpečnost je, že stránky standardně nemohou nic a v případě nutnosti se zařadí na whitelist (co nejomezenější - to mimochodem taky ani jeden z prohlížečů neumí, javascript mohu buď povolit nebo zakázat, ale nic mezi tím, třeba že bych povolil manipulaci s DOMem a zakázal všechno ostatní).
#2
Discussion in english / MOVED: Konverze videa
July 18, 2014, 12:03:08 PM
This topic has been moved to Software.

https://forum.pepak.net/index.php?topic=657.0

Reason: non-english.
#3
Oznámení / Nové diskusní fórum
January 26, 2012, 07:41:27 PM
Vítejte do nového fóra. Místo PunBB je tu nyní SMF, od kterého si slibuji lepší udržovatelnost a větší odolnost proti spamu. Pokud nedošlo k zásadnímu selhání, měly by tu být všechny příspěvky jako na starém fóru a měly by fungovat i loginy a hesla. Zůstává možnost, aby příspěvky posílali i nepřihlášení uživatelé, obecně bych ale registraci doporučil - jakmile si ověřím, že jste člověk, zařadím vás do skupiny uživatelů, která bude mít přístup ke všem funkcím fóra, a nebudete muset čekat, až vaše příspěvky odsouhlasím (to je tu kvůli spamu, ne cenzuře). Pokud narazíte na nějaké problémy, dejte mi prosím vědět.

Pokud vám nevyhovuje angličtina, v profilu (Profile -> Account Settings) si můžete nastavit jazyk (Preferred Language) na češtinu nebo slovenštinu.
#4
Software / Trhané video
May 25, 2011, 07:39:11 PM
Původně bylo psáno k YouTube Downloaderu, se kterým to ale souvisí jen okrajově.

Quote from: "Subik"Ahoj, perfektní program, jenom mam větší problém, když stáhnu z archivu Čt ( např. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10114956110-fotbal/211471290080021-fk-teplice-fc-viktoria-plzen/ )
 tak se to stáhne ve formáte MP4, jenomže když to chci převéct ( Format Factory ) do WMV, tak je video neskutečně trhané, skoušel jsem z Čt STAHOVAT přez Replay Media Catcher 4, a to byl obraz stejný, pouze ve formátu FLV, byl bych moc rád, kdyby si mi poradil jak docílit dobré kvality, a netrhaného obrazu, už jsem utoho zoufalý  děkuji

Quote from: "pepak"subik: Nevím, co bych ti poradil – to, jak nějaký program video konvertuje, pro mě není relevantní, protože ten program nevyvíjím. Relevantní by bylo, kdyby se to stejně chovalo při přehrávání videa ve více programech, ale i tak by to bylo zbytečné, protože to, co a jak mi server pošle, nemohu ovlivnit.

Formát souboru s tím nemá co dělat – je to vždy FLV, akorát že Replay Media Catcher to zjevně detekuje podle obsahu souboru zatímco já podle toho, co mi ČT řekne, že posílá. Ale uvnitř je vždy to samé.

Quote from: "DeepBlue"to Subik: i když se ti to z ČT archívu stáhne do mp4, je to flv, takže zkus použít FLVextract a pak mp4muxer (oboje jsou free aplikace, stačí zagooglovat) a udělat z toho řádnou mp4 a tu pak ozkusit na trhání

Quote from: "Subik"to DeepBlue: zkusil jsem co si mi poradil, stáhl jsem si poločasovou přestávku, udělal tak jak si mi poradil, převedl do mp4 a pustil, první 2 minutky jásot, poté zděšení, video se začne po 10 sekundách zrychlovat, 10 seknud normálně, 10 sekund ve 2, proto obraz končí v pětine toho co zvuk. Dělám fotbalové videa, o Viktorce Plzeň, a tak bych moc rád udělal mistrovské, bohužel takhle asi ne. Pokud by jsi měl chut a čas to skusit, byl bych ti moc vděčný  )

posílam odkaz na Fotbal-video FLV: http://www.uloz.to/8929639/fotbal-flv
 mp4muxer: http://www.videohelp.com/tools/MP4Muxer
 FLVextract: http://www.afterdawn.com/software/audio_video/convert_video/flv_extract.cfm
#5
Software / YouTube Downloader - programování
May 07, 2011, 05:41:37 PM
Protože komentáře pod články nejsou vhodným prostředím pro souvislou diskusi, rozhodl jsem se přesunout programovací dotazy sem.
#6
Bezpečnost / "Jak dát pevné disky pod heslo?"
February 16, 2011, 08:06:30 AM
Quote from: "ELFAR"Prosim Vás sem ůplný amatér, ale doporučil mi Vás jede IT. Potřeboval bych co nejjednodušeji popsat jak můžu dát pevné disky pod heslo. Je to jen proti rodině a ne proti hekrům. Díky moc Elfar
#7
Bezpečnost / TrueCrypt - dotazy a odpovědi
September 09, 2010, 04:38:04 PM
Quote from: "Luboš"Ahoj pepaku. Chci tě poprosit o radu. Spokojeně jsem měl TrueCryptem zašifrován na notebooku systém, používal jsem jediný diskový oddíl C (Win XP). Netušil jsem, že když si nainstaluju Win XP na svůj nový NB, kde používám diskové oddíly C (systém), D (data) a I (install), nebudu už moci zašifrovat celý notebook. Tzn. aby při zapnutí bylo před bootováním z HDD nutné zadat heslo na ještě ,,černou" obrazovku. Objevilo se upozornění, že TrueCrypt nepodporuje u XP šifrování systému, je-li na HDD více logických oddílů. Řeší to prý až Win 7. Neporadil bys mi, jak na to vyřešit ? Win 7 mám sice koupeny, ale nechce se mi v tuto chvíli na ně přecházet (a učit se je) jen kvůli tomuto. Na druhou stranu zašifrovaný komplet NB potřebuji.
To je důsledek toho, co už jsem tu párkrát psal - TrueCrypt byl navrhovaný na práci se šifrovanými kontejnery, šifrování systému do něj bylo doplněno až dodatečně a s tím, že hlavní snaha byla znovupoužít co nejvíc kódu. To s sebou bohužel přináší určitá omezení, a tohle je jedno z nich.

Řešení jsou v zásadě dvě:

1) Použít jiný program, který byl od začátku vytvářen jako nástroj pro šifrování systému.

2) Pohrát si trochu s těmi partitions. V dokumentaci TrueCryptu je napsáno:
Quote from: "TrueCrypt dokumentace"Windows XP/2003, TrueCrypt does not support encrypting an entire system drive that contains extended (logical) partitions. You can encrypt an entire system drive provided that it contains only primary partitions. Extended (logical) partitions must not be created on any system drive that is partially or fully encrypted (only primary partitions may be created on it).
Čili pokud bys zrušil rozšířené (extended) partitions a nahradil je primárními (primary), mělo by to jít zašifrovat i v XP. Tahle změna se ale pravděpodobně neobejde bez zničení dat, tzn. bude třeba zazálohovat, předělat partitions, obnovit.

Quote from: "Luboš"Druhý dotaz vyplývá z Tvých úvah, jak jsem je tu někde četl (článek o ,,prolomení" Truecryptu). Píšeš myslím, že zákl. předpokladem bezpečnosti i u šifrovaného stroje je nepouštět k němu cizí osobu (aby nešlo něco zavést ještě před bootováním nebo tak nějak – moc tomu nerozumím). Jak je teda NB takovým šifrováním zabezpečen v případě krádeže ? Zloděj má času kolik chce. Je NB (se silnou šifrou), který má zakryptován celý OS v bezpečí ?
Dobrá otázka, na kterou je velice jednoduchá odpověď: Fyzická bezpečnost počítače není potřeba proto, že by se díky její nepřítomnosti mohl útočník dostat k datům. Důležitá je proto, že by útočník mohl zmanipulovat tvůj počítač tak, aby, až k počítači příště přijdeš a naťukáš heslo, to heslo někam uložil a/nebo poslal. To ovšem v případě zloděje, který ti ukradne notebook, nenastane - ty už se s tím notebookem nikdy nesetkáš, tudíž do něj ani nenapíšeš heslo a tudíž se k tvým datům zloděj nedokáže dostat, i kdyby do počítače nainstaloval sto keyloggerů... Složitější by bylo, kdyby ti útočník ten notebook vrátil - pokud ti jde o bezpečnost dat, skoro bych v takovém případě doporučil notebook vůbec nestartovat, smazat celý disk, notebook prodat a koupit místo něj jiný.
#9
Volná diskuse / Blog není mrtvý
May 05, 2010, 04:05:31 PM
... jen mám teď trochu napilno, tak už se nestíhám soustředit na psaní článků. Až dopíšu novou verzi YouTube Downloaderu, mělo by se mi zase trochu času uvolnit...
#10
Volná diskuse / Jarní řeky WTF?
April 06, 2010, 03:43:32 PM
Quote from: "Danoboss"Tak ja pevne dúfam, že to kanoe malo nejakú elektronickú čítačku kníh, ktorej obsah bol zašifrovaný privátnym kľúčom, v opačnom prípade budú čitatelia zmätení, prečo im takéto niečo píšeš :-)
Pro odpověď je třeba nahlédnout do zdrojáku mého blogu:
Prostě se mi ty řeky líbily, tak co bych si o nich nenapsal :-)
#11
O tomto webu / YouTube Downloader Flame
March 27, 2010, 02:21:41 PM
YouTube Downloader, 26.3.2010 22:53
Quote from: "Faramir"1. Já nemám nainstalované přímo FFDShow, ale Win7 Codecs, které část FFDShow obsahují.

2. Radši dvakrát kliknu myší, než abych spouštěl příkazový řádek, v něm se přepínal do správného adresáře a psal název dávky. Mě prostě nikdy příkazová řádka k srdci nepřirostla a Win95 jsem přivítal s velkou radostí, protože jsem se zbavil DOSu (alespoň částečně tenkrát  ).
Už se to na můj vkus příliš blíží flame, navíc s tematem článku to nesouvisí vůbec. Svoje doporučení jsem napsal, Faramir je z nejrůznějších důvodů odmítá. Tím pro mě celá věc končí.
#13
Hardware / Multimediální centra
March 14, 2010, 09:12:06 AM
Tento příspěvek byl napsán k mému prvnímu pohledu na Evolve Blade, kam ale nepatří, proto ho přesouvám do diskuse.
Quote from: "Nox"Mirda: Docela by me zajima, zda uz existuje program na sledovani TV, ktery by umel detekovat reklamu z tech uvodnich obrazku a po cas jejiho trvani treba vynout zvuk, at ta bedna tolik nerve. Nebo prerusit nahravani.
dalsi zajimava funkce by bylo automaticke pridani 30-ti minutove rezervy k ShowView.
#14
,,Šifrované" klíčenky Kingston, Sandisk, Verbatim nešifrují!

Quote from: "Danoboss"Pepak: teraz som si ale všimol mierne bulvárny titulok tohto článku, to neviem či by nechcelo prepracovať, jednak je to titulok ako keby žiadne nešifrovali – čo je paušalizovanie, navyše sám uznávaš, že šifrujú, akurát ty môžeš heslom zašifrovať iba šifrovací kľúč, nie samotnú flashku. Jedná sa stále ale o šifrovanie.
Mě se ten titulek líbí - v několika málo slovech říká všechno podstatné. Že je v určitých detailech přeháněním? Možná, ale podstatu splní: sdělí hlavní myšlenku článku, zhruba informuje o postižených produktech a taky dost jasně řekne, že se tu nebavíme o nějakém drobném nedostatku a mimořádně závažném kiksu.

Mimochodem, v tuto chvíli neuznávám, že ty klíčenky "šifrují , akorát můžeš heslem zašifrovat jen šifrovací klíč, ne samotnou flashku": Jednak k tomu, že vůbec něco šifrují, nemáme žádný jiný podklad než tvrzení výrobce a předpoklad, že by si výrobce nedovolil propagovat svůj produkt naprostou lží. Za druhé, pozorované chování je naprosto konzistentní s případem, kdy k žádnému šifrování nedochází; z právního hlediska může být rozdíl, jestli šifrování běží a jen ho implementoval naprostý idiot, nebo jestli šifrování neběží, ale z praktického hlediska je to přesně totéž: každý trochu schopný útočník má k obsahu klíčenky volný přístup i bez toho, že by s ním majitel klíčenky spolupracoval.

QuotePS: už si zohnal distribútora IronKey?
Zatím jsem nehledal, ale už asi před tři čtvrtě rokem jsem jednoho viděl. Akorát se mi nelíbily ceny (no jo, Velká Británie...).
#15
Hardware / základní deska Asus P5K WS
December 14, 2009, 07:25:20 PM
Quote from: "Goodmancz"Hi pepak, rád bych se zeptal jak seš s deskou spokojen myslim ten asus P5K s pci-x.
Z hlediska funkce nemám výhrady, deska je naprosto stabilní a skoro všechno, co potřebuju, má (uvítal bych jeden PCI-ex 8x konektor navíc, ale není pro mě až tak kritický). Asi nejvíc mi vadí rozložení komponent, konkrétně SATA portů - jsou přesně za koncem PCI-X slotu, takže když připojím na 3WARE řadiči všechny čtyři konektory, zablokuje to další čtyři konektory na desce.

QuoteJa jsem dlouho jel na amd platforme s PCI-X ale mel sem tam procik s tdp vice jak 140w no a neumel moc setrit elektřinu.
Mám tam Core 2 Duo 6550 (65W TDP), nepřetaktované, a chladím to pasivně (Thermalright SI-128); senzory za normálního stavu (bez zátěže) tvrdí nějakých 21-25 stupňů, při zátěži jsem se jestě nedostal nad 45. Spokojenost.

QuoteTak jsem šel do intelu a deska asus P5Q ws ale ouha instaluji Win7 a projevuje se velka nestabilita.
Viz Windows 7: Zpátky ke XP - taky jsem je měl hrozně nestabilní. Popravdě řečeno mě ani nenapadlo, že by to mohlo mít souvislost s deskou nebo PCI-X konektorem (protože pod XP je to absolutně stabilní, tak to běží měsíce bez resetu), ale pokud jsi měl stejný problém...

QuoteProstě a jednoduše jsem dostal asi 100 BSOD, paměti jsou corsair xms2 1066, testovano i v singlechannelu. Prostě nedokážu udržet systém stable. Problem je že jsem zkusil i paměti DDR2 adata které šlapaly na staré sestavě 800 a i ty neudrží systém kolikrát ani do startu..
Tak až tak nestabilní to nemám, resetoval jsem "jen" 2-3x denně, ale stejně jsem se radši vrátil k spolehlivým XP.

QuotebtW využívám truecrypt a při bootu mam flashku namísto TPmodulu.. mohl by to být prob?
Problém v čem? V bezpečnosti? Ve stabilitě? V kompatibilitě?
#16
Discussion in english / Simple Download Monitor problems
November 04, 2009, 11:46:40 AM
Quote from: "Forge"Hello Pepak

Your plugin don't work on my website.
I've change the htaccess and place file (zip) into directory named ,,fichiers" (i'm french) in the root (/www/fichiers).

- Where the dir ,,fichiers" can be place ?
- this is my lines in htaccess :
RewriteRule ^(fichiers/.*) /index.php?sdmon=$1 [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

Is it ok ?

Thanks
#17
Oznámení / Antispam
June 17, 2009, 09:55:18 AM
Na diskusním fóru jsem zavedl jednoduchý antispam. Funguje na principu skrytého pole, které člověk nechá prázdné (protože ho nevidí) ale robot ho vyplní (protože si myslí, že by mělo obsahovat nějaký text). Doufám, že to bude fungovat - u mě to běží správně. Vyzkoušejte prosím, jestli můžete posílat příspěvky, v diskusi Testovací thread, v případě neúspěchu napište na mail forum (zavináč) pepak.net. Děkuji.
#18
Volná diskuse / Testovací thread
June 17, 2009, 09:51:55 AM
V tomto threadu můžete zkoušet, co všechno fórum umí a neumí.
#19
E-books / Jak překládat Reader?
April 20, 2009, 06:12:18 PM
Quote from: "rudolfk"Vyhlasuju soutez, at nekdo vymysli nejake hezci ceske slovo - mne to slovo ctecka desne irituje
Mě čtečka nevadí, ani nad ní nejásám - ale je to krátké slovo, které se snadno používá :-)
#20
E-books / Zkušenosti se Sony Reader PRS-505
April 09, 2009, 07:19:00 PM
Quote from: "Emil Vlasák"Zdravím!

Díky za zajímavý web o Sony Readeru, na který jsem se dostal až teď přes diskusi na Technetu.
Zařízení používám zhruba od léta a přečetl jsem na něm desítky knih.

V prvních okamžicích jsem si chtěl počíst a neriskovat zničení systému experimenty s firmwarem třetích stran. Proto hned první experimenty se týkaly UTF-8, který však bohužel kvůli fontům správnou češtinu nezobrazuje.

Proto jsem začal používat PDF - asi půl roku bez jakýchkoli problémů. Rychlost je přijatelná, žádné ztuhnutí jsem dosud nezažil.

Knihy si ovšem musíte přesázet, což dá řádově pro titul 2-3 minuty práce.

1. Ve Wordu nastavit (lépe vytvořit šablonu) parametry stránky - 90×120mm, okraje 3mm, písmo Times 12,

2. Do této šablony napustit text. Pokud ho náhodou získáte v PDB (populární formát pro Palmíky), tak text získáte z volného programu DocReader přes klipboard.

Dobrý zdroj české beletrie (3500 titulů) sdělím na požádání.

3. Vytisknout do PDF.
Různé volné programy (PDFCreator) nereagují správě na nastavení malé stránky. Častý výsledek je, že se malé stránky vytisknou doprostřed A4, což nechceme.
Problémem jsem se netrápil (možná jsem jen dělal něco špatně), protože klasická Adobe PDF "tiskárna" to zvládá bez problémů.

Nedávno jsem se přece jen rozhoupal k updatu.
Použil jsem PRSCustomizer.
Přes jeho vychvalování první pokus skončil chybovým hlášením, druhý sice proběhl, ale slibovaná lokalizace do češtiny neproběhla. Zato začalo fungovat UTF-8, což jsem chtěl hlavně a čož mne zatím plně uspokojilo.

Čistý text nyní už nemusí běžet přes Word-PDF, ale jen přes konvertor do UTF-8.
Pak ho napustím do Readeru (samožejmě kopírováním, žádné nadstavby mne nezajímají).
Drobné nevýhody proti PDF jsou - první otevření je pomalé (jak se píše někde nahoře), protože Reader si TXT jakoby musí "vysázet" sám. "Tiskne" až do okrajů (žádné 3mm jako u mých PDF) a některé znaky (ď) nevypadají moc dobře. Po dvou knihách jsem tyto detaily přestal vnímat.

Celkově jsem velmi spokojen a jedinou mou touhou v tomto směru je nějaký budoucí Reader ve formátu aspoň A5 nebo ještě větší, aby se tam daly napustit hotové PDF v A4.
Mimochodem, existuje program (mysím jap), který stávající PDF stránky dokáže rozděli na dvě vodorovným řezem a výsledek zobrazit na šířku. Nouzově jsem tak přečetl jednu knihu.

Těším se na vaše zkušenosti.

Emil Vlasák