Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - pepak

#931
Používám 0.5.7 a co já vím, tak ANY2LRF je v Calibre přinejmenším od 0.4.40 nebo tak nějak. Možná i dřív, předtím jsem Calibre neznal.
#932
Stáhnul jsem EPUB verzi Krakatitu, zkonvertoval ji příkazem ANY2LRF krakatit.epub a nahrál ji do čtečky. Kniha se zobrazuje normálně s českými znaky. Pokud to tobě stejným postupem nejde, tak máš někde v konfiguraci Calibru nastavené nějaké chybné defaulty - nějaké automaticky integrované fonty nebo tak něco. Kde, to nevím, GUI Calibre používám jen při psaní návodů, ale asi to bude někde v Documents and Settings/uživatel/Data Aplikací/Calibre.

Zkonvertovaná kniha je zde.
#933
Musíš něco dělat špatně, psal jsem to přesně podle toho, jak jsem postupoval. Možná máš někde v Calibre defaultní nastavení nebo něco, těžko říct.
#934
Palmknihy.cz snad ale nemají LRF, ne?

Čili bych si tipl, že je konvertuješ asi nejspíš z EPUBu, ne? Bohužel zrovna EPUB mají vytvářený nějakým blbým programem, který produkuje soubory neodpovídající specifikacím. Takže bych se nedivil, kdyby i konverze z nich byla chybná.

Možnost, že máš jenom blbě nastavené parametry konverze, taky nelze vyloučit. Calibre má v části "Look & Feel" konvertovacího okna volbu pro "Embedded Fonts" a tam bys měl mít u všeho "none", pokud nemáš opravdu vážný důvod proč fonty integrovat (třeba když tě štve, že se stránky otáčí moc rychle).
#935
Docela by mě zajímalo, odkud ty knížky máš? Nevěděl jsem, že někdo integruje fonty přímo do knih.
#936
Takže tím je to jasné - knížky, které zkoušíš, mají už v sobě integrované custom fonty, evidentně bez české podpory. Takže řešení je, zkonvertovat to do formátu, který v sobě fonty nemá (např. HTML), případně pak ty fonty smazat, pokud se vytvoří, a pak to zkonvertovat zpátky.
#937
Quote from: JosefJaké bylo moje zklamání, že importované knihy byly v naprosto jiném fontu (dle mě v tom původním z Readeru) než např. menu.
Tak v tom případě to vypadá, že v těch knihách je už integrovaný font bez češtiny. Zkus si nahrát tuhle knížku (jen LRF), jestli bude fungovat - měla by, pokud máš správně integrované fonty.
http://www.pepak.net/files/e-books/zkouska_cestiny.zip
#938
E-books / H2LRF
May 02, 2009, 06:26:34 AM
Nejsem si jistý, co tím myslíte. V Calibre je význam té funkce zřejmý, tam se předpokládá, že do knihy nebude uživatel zasahovat (třeba proto, že ta kniha bude chráněná a tak do ní zasahovat nepůjde) a že v ní ta metadata budou prohozená. U knih zpracovávaných H2LRF to je přesně naopak - tam metadata měnit jde (vstupem je jedině čisté HTML) a předpokládá se, že se měnit budou (hlavní funkce H2LRF je, že si parametry čte ze souboru knihy, ne z příkazového řádku). Jediný případ, kdy by mělo smysl prohodit jméno knihy a autora, by byl ten, že to do knihy někdo takhle blbě napsal - ale proč by to dělal a proč by to někdo další neopravil?
#939
E-books / Zkušenosti se Sony Reader PRS-505
April 22, 2009, 04:43:22 PM
Díky za upřesnění.
#940
E-books / Jak upravit HTML k obrazu (ctecky) svemu?
April 22, 2009, 04:40:33 PM
Teď úplně nerozumím.

Máme PDF ve formátu A4. JAP ho rozřízne v polovině na dvě A5 naležato nad sebou. To nahraješ do Readeru a co? Zobrazuješ normálně? Tzn. v konečném důsledku prohlížíš na Readeru stránku A5?

Protože tohle umí Reader sám od sebe: Nahraj do něj A4 PDF a podrž zoomovací tlačítko. On tu stránku rozřízne na dvě a otočí je, aby se prohlížely horizontálně.
#941
E-books / Jak překládat Reader?
April 20, 2009, 06:12:18 PM
Quote from: "rudolfk"Vyhlasuju soutez, at nekdo vymysli nejake hezci ceske slovo - mne to slovo ctecka desne irituje
Mě čtečka nevadí, ani nad ní nejásám - ale je to krátké slovo, které se snadno používá :-)
#942
Já jsem si čtečku kupoval částečně ze zvědavosti, jaký je ten e-ink, a částečně jako přístroj, který mi umožní mít s sebou vždy dostatek čtiva. Ale primární je pro mě stále papírová kniha, tudíž moje nákupy jdou spíš směrem "koupím papír, e-book si pak naskenuju nebo upirátím" než k čistě elektronické existenci. Totéž ostatně platí třeba i pro hudbu, taky chci mít všechno na CD, i když poslech už pak probíhá z nagrabovaného FLACu.
#943
Já si knížky také rád koupím, ale pokud mám na výběr mezi chráněným e-bookem a papírovou knihou ve stejné ceně, tak volba jednoznačně padá na papír...
#944
E-books / Odstraneni DRM z e-knihy
April 20, 2009, 02:26:48 PM
#945
E-books / Odstraneni DRM z e-knihy
April 20, 2009, 02:25:37 PM
Protože mám proti DRM zásadní filozofické výhrady, tak zásadně nekupuju chráněný obsah. Tudíž osobní zkušenost s odstraňováním nemám žádnou. Ale řekl bych, že asi hledáš eReader2Html a Mobidedrm.

Jinak bych se velice divil, kdyby tyhle knížky nebyly k dispozici na pirátských webech. Z kvality bych strach neměl, ta bývá špatná u pirátských i oficiálních knih.