Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - blackkarel

#1
E-books / Calibre: převod .rtf do .epub
February 10, 2011, 08:42:51 AM
Znovu jsem nainstaloval češtinu do čtečky. To jsem zvládl. LRF je vpořádku. EPUB není česky. Nějak se nemohu prokousat návodem čeština v každém epubu. Nevím kde sehnat soubor cramfs.Fsk.img. Na čtečce jsem ho nenašel.
#2
E-books / Calibre: převod .rtf do .epub
February 10, 2011, 07:08:42 AM
Děkuji za odpověď a omlouvám se za strohost dotazu. Byl jsem z toho včera vystresovanej. Kódování vstupních znaků se zadává, nevím zda od této verze nově. Je tam uvedeno, že pokud se neuvede bude se řídit vstupním souborem pokud je to vněm uvedeno. Měl jsem zato že v RTF to je. Pokusil jsem se zadat různé možnosti které tam jsou, ale bez jakéhokoliv efektu.
Dále jsem se včera pokusil o převod z html a to i ve starší verzi calibre, kterou mám syn na svém počítači. Tam je dokonalejší převod obrázků, ale také jsem neuspěl. V prohlížeči EPUB který je v calibre je to vpohodě, ale na čtečce SONY PRS-300 jsou některé české znaky nahrazeny "?". Vypadá to že to neumí použít fonty které jsem nahrál do čtečky.
#3
E-books / Calibre: převod .rtf do .epub
February 09, 2011, 06:17:26 PM
Od verze 0.7.44 přestala fungovat čeština. Převod pomocí CSS které mám zadané přímo v Calibre. Až do předchozí verze funovala bezproblémově.