Spojovani kousku souboru do jednoho

Started by Damgard, August 02, 2015, 06:08:43 PM

Previous topic - Next topic

Damgard

QuoteProblém se spojováním malých kousků je, že to neumím naprogramovat. Když budu mít vzor v libovolném jazyce (ideálně Delphi, ale v zásadě je mi to jedno, jen to musí být úplný kus kódu, ne jen volání nějaké další knihovny), tak už si to zadaptuju, pokud to nebude moc práce :-)

Priklady jak cist a zapisovat binarni soubory v Delphi jsou m.j. na teto strance, odroluj ji dolu nebo hledej podle textu Reading and writing to pure binary files.

Vzhedem k tomu, ze stanka mluvi vyslovne o Delphi, mely by prislusne funkce (BlockRead a BlockWrite) snad  ;) byt soucasti integrovaneho baliku Delphi, a tudiz fungovat rovnou. Pokud ne, nebo pokud budes potrebovat uplny algoritmus na otevirani vice souboru a sepisovani dat z nich do jedineho, dej mi vedet zde, pokusim se s tim neco dalsiho udelat.

A, mimochodem, hezky vikend  :P

pepak

To jsme si nerozuměli. Spojovat binární soubory bez hlaviček je trivialita. Jenže to já nedostanu, mě se stáhnou soubory s hlavičkou a v horším případě i rozdělené na video a audio.

Damgard

OK. Zkusím se na to podívat. Budu se Tě muset vyptávat jako "zadavatele", takže se omlouvám za zdržování dalšími dotazy.

Kardinální otázky:
1) Jsou hlavičky souborů zdokumentovány (tzn. znáš jejich formát)
2) Pokud ne, znají se alespoň názvy standardů formátů, v nichž dílčí soubory dostáváš?
3) Pokud 1 = NE, 2 = ANO jsou standardy někde k free stažení (za některé "standardy" chtějí "poplatky z dýchání"), pokud ne, dokážeš je "někde" sehnat?

A předčasná otázka, ale abychom se případně později nezdržovali (dostanu se k YTD jen tak občas jako teď mezi obědem):
Byla by případně přijatelným řešením Windows DLL knihovna (nebo ještě raději Linux .so, ale to asi, jak jsem Tě poslouchal v jiných threadech, nehrozí), samozřejmě open source C++ pod free (as in beer) licencí,  ve které bys zavolal dvě tři metody (na vložení dílčích souborů a na vytažení sloučeného)?

pepak

Quote from: Damgard on August 07, 2015, 01:13:02 PM1) Jsou hlavičky souborů zdokumentovány (tzn. znáš jejich formát)
Asi někde zdokumentovány jsou, ale já tu dokumentaci nemám a nevím, kde ji vzít.

Quote2) Pokud ne, znají se alespoň názvy standardů formátů, v nichž dílčí soubory dostáváš?
Ne vždy, ale většinou ano.

Quote3) Pokud 1 = NE, 2 = ANO jsou standardy někde k free stažení
Nevím.

Quotepokud ne, dokážeš je "někde" sehnat?
Dosud ne.

QuoteA předčasná otázka, ale abychom se případně později nezdržovali (dostanu se k YTD jen tak občas jako teď mezi obědem):
Byla by případně přijatelným řešením Windows DLL knihovna (nebo ještě raději Linux .so, ale to asi, jak jsem Tě poslouchal v jiných threadech, nehrozí), samozřejmě open source C++ pod free (as in beer) licencí,  ve které bys zavolal dvě tři metody (na vložení dílčích souborů a na vytažení sloučeného)?
Záleží na licenci (GPL ne, LGPL ano) a délce v bajtech té knihovny. Nezříkám se této možnosti, ale nebudu do YTD zařazovat např. takový FFMPEG.

Damgard

Quote from: pepak on August 07, 2015, 03:15:14 PM
Quote2) Pokud ne, znají se alespoň názvy standardů formátů, v nichž dílčí soubory dostáváš?
Ne vždy, ale většinou ano.
OK, hoď sem, prosím, nějaký první příklad, kde bys to spojování potřeboval (pokud možno jeden z těch jednodušších). Něco jako (ilustrační příklad jednoduchého popisu problému):
"Dostávám na každé zavolání funkce XYZ() soubor ve formátu MP4 o délce cca 1 minuty a potom musím XYZ() zavolat znovu. Soubory se o pár sekund překrývají. Cílem je vytvořit jeden souhrnný MP4 soubor."

pepak

Myslím, že tvůj popis vcelku odpovídá. Snad ani není potřeba řešit překryv. Občas to může místo MP4 být FLV.

Quick Reply

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Email:
Verification:
Please leave this box empty:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image

Type the letters shown in the picture:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview