Author Topic: ChromePass  (Read 5548 times)

pepak

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 964
    • View Profile
    • Pepak.net
ChromePass
« on: September 25, 2014, 07:48:06 PM »
http://www.pepak.net/download/chromepass/
Quote from: Jey
Ahoj, měl jsem rád Firefox prvních verzí, dostal jsem se k 16.0.2 (poslední 16.x verze), u té jsem zůstal, dnes je aktuální cca verze 32. Všechno běží, všechno funguje, s old school skinem to vypadá jako normální prohlížeč a funguje to rychle zhruba jako firefox 1.0.x, a ty první řady, se kterými jsem byl vždy nejvíc spokojený. Mám operu i chrome poslední verze, jen na testování webů, stejně jako IE+IE64.
Firefox je pro mě zhruba stejně nepoužitelný jako Chrome. Na jednu stranu je mírně lepší v ochraně soukromých údajů, na straně druhé je mírně horší v použitelnosti. Oba prohlížeče se bohužel vydaly tou cestou, že samy neumí skoro nic a případné náměty na vylepšení jsou zamítány s tím, že to se dá řešit pomocí rozšíření. Což je sice pravda, ale oba prohlížeče mají rozšíření implementovaná úplně blbě z pohledu bezpečnosti - kód rozšíření běží v kontextu stránky, takže pokud má rozšíření fungovat, musí mít stránka povolené spouštění cizích kódů. To je ovšem naprostý bezpečnostní nesmysl, zásadní pro aspoň nějakou bezpečnost je, že stránky standardně nemohou nic a v případě nutnosti se zařadí na whitelist (co nejomezenější - to mimochodem taky ani jeden z prohlížečů neumí, javascript mohu buď povolit nebo zakázat, ale nic mezi tím, třeba že bych povolil manipulaci s DOMem a zakázal všechno ostatní).

 

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.
Name: Email:
Verification:
This box must be left blank:

Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image
Type the letters shown in the picture: