Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - fpok

#1
Software / thread error
January 06, 2013, 06:34:52 PM
Ahoj,
mě to hlásí na řádce stahování tuhle chybu.

http://img716.imageshack.us/img716/2886/ytdfk.jpg


Nevím kde dělám chybu. Děkuji za nápovědu.
#2
Software / Virtualizace XP (pův. dual boot XP/W7)
January 17, 2010, 01:22:51 PM
Souhlasím. Nyní to nechám a během půl roku stejně přejdu na WIN7. Pokud bych zpětně k něčemu potřeboval XP, tak půjdu přes virtualizaci. V sedmičkách sice je jakási virtualizace (XP mód), ale tam mi nevyhovuje 16bitová barevná hloubka. Sice jsem tam experimentálně dostal 24bit, ale mám soft, který vyžaduje 32bit a v XP modu nejde spustit (v sedmičkách samozřejmě ano, ale já ho chtěl na XPéčkách). Nemám zkušenosti s WMware nebo s Virtualboxem. Tam funguje 32bit barevná hloubka? Nebude tam také problém?
#3
Bezpečnost / Použití TrueCryptu u dualbootu XP-WIN7
December 27, 2009, 01:38:53 PM
Ahoj,
měl bych prosím dotaz na použití TrueCryptu. Mám samostatné disky C a D (oba jsou dál rozdělené na systém a data). Na C je XP, pak jsem nainstaloval na D WIN 7. Mám funkční dualboot. Systém XP je ostrý, WIN7 je na testování a seznámení s novinkou. Oba disky mají své datové oddíly (u systému XP mám datové oddíly s muzikou a knihami, u systému WIN7 mám datové oddíly s videem). Tolik na vysvětlenou.
Ke každému systému jsem nainstaloval TrueCryp 6.3a (nevím, jestli je to nutné). Chtěl bych, aby při spuštění jakéhokoliv systému bylo možno rozkódovat  VŠECHNY datové oddíly (tedy nejen datové oddíly, které jsou na právě spuštěném systémovém disku, ale i datové oddíly z druhého disku). Oddíl s druhým systémem může zůstat zakódovaný (nevím, co bych tam mohl hledat).
Netuším, jak mám postupovat při kódování. Když zakóduji jako první systém WIN7 (uložen na D), mohu zakódovat i datové oddíly (nejen na systémovém disku, ale i na disku se systémem XP - alespoň si to myslím). Problém je, že když příště nastartuji WINXP, ty datové oddíly nerozkóduji. Já vlastně zakódováním systému WIN7 zakóduji i bootloader, který je určitě uložen na disku C u WINXP (byl tam jako první, pak jsem přidával sedmičky). Abych se dostal k dualbootu, musím zadat heslo. Tady dostanu možnost si zvolit buďto zakódovaný WIN7 nebo volný XP. Systémový disk C nebudu mít ale zakódovaný a ten pak stačí vyndat z PC a dát ho do jiného PC. Pokud si samostatně zakóduji XP, nikdy nerozkóduji datové oddíly, které jsem kódoval pod systémem WIN7.
Nevím jak na to, a jestli je to vůbec možné. Nebo naopak, třeba to je jednoduché a já hledám problém, kde není.
Články ,,Pepaka" jsem přečetl, jsem zase o chlup chytřejší, ale ani jeden se netýkal mého problému.
Děkuji za každou pomoc. Možná, že to je popsané v dokumentaci, ale nejsem angličtinář... Omlouvám se za délku dotazu, ale snažil jsem se můj problém popsat co nejpodrobněji. Sám nemám rád dotazy typu "nejde mně vypalovačka poraďte".