Špatné zobrazení českých znaků v PRS-505

Started by Josef, May 31, 2009, 07:59:45 PM

Previous topic - Next topic

pepak

Netuším. Macy jdou zcela mimo mě a nechystám se to měnit.

Josef

Je to stejné jako Windows, akorát stabilnější... Kde lze tedy stáhnout command line verzi, nikde to nevidím?
-----------------------
Sony PRS-505

Josef

Připadám si jako idiot, všechno udělám naprosto správně a výsledek je špatně. Vždyť na té konverzi není co nastavovat.

Tak jsem to vyzkoušel pro jistotu i na Windows, naprosto se stejným výsledkem. Konvertor Calibre není schopen provést konverzi správně a zřejmě do toho textu vloží odkaz na fonty bez diakritiky. Pokud otevřu náhled textu v Calibre, text se zobrazí s diakritikou, ovšem uvnitř Readeru ne. Předpokládám, že bude chyba v samotném programu.
-----------------------
Sony PRS-505

Josef

Udělal jsem další test převodu a nyní je to jasné, chyba je v samotném programu, který provede konverzi špatně. Pomocí jednoduchého příkazu "any2lrf.exe kniha.epub" provede konverzi bezchybně, Calibre v GUI prostředí konverzi zmrší. Calibre je nastaven v default modu (tedy nic není měněno). Pak samozřejmě nemůže fungovat ani jiné nastavení např. css stylů, protože to Calibre vždy zmrší.
-----------------------
Sony PRS-505

pepak

A jakou máš verzi Calibre? V 0.5.7 to funguje v pořádku, pokud to v aktuální nejde, je třeba to nahlásit autorovi.

pepak

Prý můžeš na vygenerovaný LRF soubor použít lrf2lrs soubor.lrf a z toho bude vidět, jestli v tom jsou integrované fonty nebo ne. Taky bys to poznal, kdybys ten můj ukázkový HTML zkusil zkonvertovat do LRF a podíval se na jeho délku.

Josef

Už jsem ten problem vyřešil, chyba je skutečně mezi židlí a klávesnicí :) nakonec jsem se podíval co to vlastně posílám do čtečky a zjistil jsem, že je defaultně navoleno poslat importovaný soubor a ne konvertovaný. Sice mi stále nejde konverze ePub do CZ, ale to už řešit nebudu, stačí mi konverze do LRF. Díky za rady, už nebudu prudit :))

Josef
-----------------------
Sony PRS-505

Quick Reply

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Email:
Verification:
Please leave this box empty:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image

Type the letters shown in the picture:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview