Špatné zobrazení českých znaků v PRS-505

Started by Josef, May 31, 2009, 07:59:45 PM

Previous topic - Next topic

Josef

Nedávno jsem zakoupil z Německa (to byla asi chyba) SONY PRS-505. Zde byl původní FW 1.4 a ten jsem flashnul na 1.1 US. Následně jsem si připravil SD kartu a pomocí PRS Customizer na ni nahrál všechny potřebné soubory. Kartu jsem vložil do Readeru a spustil dle návodu "make a new image" a následně "flash the image". Veškeré menu se zobrazily v češtině se všemi  správnými znaky. Jaké bylo moje zklamání, že importované knihy byly v naprosto jiném fontu (dle mě v tom původním z Readeru) než např. menu. Tím chci říci, že po importování knihy ať už v ePUB (dle návodu Pepáka) tak LRF, tak z jiného formátu se zobrazí korektně pouze název knihy v menu a následně již obsah je v původních fontech. Schválně jsem nahrál do menu i jiné fonty, které jsem vyrobil z Windows fontů a ty se správně zobrazily i v menu. Jediný postup, který se mi podařil je, že převedu xhtml soubor (zabaleny v epub) do html, ten přes webový prohlížeč zkopíruju a uložím do rtf a ten zkonvertuju v Calibre do formátu LRF a pak čeština funguje a to v tom fontu, který jsem do Readeru nahrál. V opačném případě se fonty nezobrazí.

Tedy shrnuto, v Readeru jsou správné fonty (menu a knihy s mou konverzí se zobrazí správně), v Readeu je správný FW 1.1.00.18040, ale něco je v Readeru jinak a nefunguje jako Reader dovezený z US nebo UK, jinak si to nedovedu vysvětlit.
-----------------------
Sony PRS-505

pepak

Quote from: JosefJaké bylo moje zklamání, že importované knihy byly v naprosto jiném fontu (dle mě v tom původním z Readeru) než např. menu.
Tak v tom případě to vypadá, že v těch knihách je už integrovaný font bez češtiny. Zkus si nahrát tuhle knížku (jen LRF), jestli bude fungovat - měla by, pokud máš správně integrované fonty.
http://www.pepak.net/files/e-books/zkouska_cestiny.zip

Josef

-----------------------
Sony PRS-505

pepak

Takže tím je to jasné - knížky, které zkoušíš, mají už v sobě integrované custom fonty, evidentně bez české podpory. Takže řešení je, zkonvertovat to do formátu, který v sobě fonty nemá (např. HTML), případně pak ty fonty smazat, pokud se vytvoří, a pak to zkonvertovat zpátky.

pepak

Docela by mě zajímalo, odkud ty knížky máš? Nevěděl jsem, že někdo integruje fonty přímo do knih.

Josef

Jsou to všechny knihy stažené z www.palmknihy.cz. Tedy zřejmě dělám chybu při převodu do LRF formátu?
-----------------------
Sony PRS-505

pepak

Palmknihy.cz snad ale nemají LRF, ne?

Čili bych si tipl, že je konvertuješ asi nejspíš z EPUBu, ne? Bohužel zrovna EPUB mají vytvářený nějakým blbým programem, který produkuje soubory neodpovídající specifikacím. Takže bych se nedivil, kdyby i konverze z nich byla chybná.

Možnost, že máš jenom blbě nastavené parametry konverze, taky nelze vyloučit. Calibre má v části "Look & Feel" konvertovacího okna volbu pro "Embedded Fonts" a tam bys měl mít u všeho "none", pokud nemáš opravdu vážný důvod proč fonty integrovat (třeba když tě štve, že se stránky otáčí moc rychle).

Josef

Ano konvertuji je z epub formátu. Ve fontech mám vše "none", ale přesto jsou zřejmě fonty integrovány. Je tedy někde možnost stáhnout knuhy v rozumném formátu?
-----------------------
Sony PRS-505

Josef

Teď jsem si stáhl z knihovny (dával jsi na ní odkaz) Krakatit v epub formátu. Konverzí do LRF ani EPUB dle tvých rad s css styly se zobrazí font bez češtiny :(
-----------------------
Sony PRS-505

pepak

Musíš něco dělat špatně, psal jsem to přesně podle toho, jak jsem postupoval. Možná máš někde v Calibre defaultní nastavení nebo něco, těžko říct.

Josef

-----------------------
Sony PRS-505

pepak

Stáhnul jsem EPUB verzi Krakatitu, zkonvertoval ji příkazem ANY2LRF krakatit.epub a nahrál ji do čtečky. Kniha se zobrazuje normálně s českými znaky. Pokud to tobě stejným postupem nejde, tak máš někde v konfiguraci Calibru nastavené nějaké chybné defaulty - nějaké automaticky integrované fonty nebo tak něco. Kde, to nevím, GUI Calibre používám jen při psaní návodů, ale asi to bude někde v Documents and Settings/uživatel/Data Aplikací/Calibre.

Zkonvertovaná kniha je zde.

Josef

Ano tahle verze se mi zobrazuje v češtině, tak to fakt nechápu. Ovšem podle toho příkazu nepoužívaš Calibre v té verzi, co já...
-----------------------
Sony PRS-505

pepak

Používám 0.5.7 a co já vím, tak ANY2LRF je v Calibre přinejmenším od 0.4.40 nebo tak nějak. Možná i dřív, předtím jsem Calibre neznal.

Josef

Já používám GUI verzi pro MAC, takže mám nainstalovat raději command line verzi?
-----------------------
Sony PRS-505

Quick Reply

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Email:
Verification:
Please leave this box empty:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image

Type the letters shown in the picture:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview