Fórum Zive (a jemu podobné) - ponúka aj niečo iné ako spätné odkazy?

Started by Danoboss, February 19, 2010, 02:52:26 AM

Previous topic - Next topic

Danoboss

Už niekoľkokrát "sme sa stretli" aj na inom webe ako tomto, napríklad na Synopsiho blogu a podobne a raz za čas (poväčšinou dlhý čas) zájdem na lzive.cz a preklikám sa na nejakú tému o bezpečnosti, tak vidím, že sa tiež k článkom vyjadruješ, prípadne že sa hádaš s niekým na fóre, chcem sa spýtať, prečo? Iba kvôli spätným odkazom, čo tam niekede hodíš na svoj web pretože, neviem si predstaviť, že po tých diskusiách ťa to ešte môže baviť. Dneska som sa opäť dostal na fórum s topicom "šifrujete", zas tam bolo hafo bezpečnostných "expertov", z ktorých prvý bol ešte taký ten prijateľný klasik, ktorý si vie skontrolovať zdrojový kód truecryptu... ale potom to skutočne nabralo spád, objavil sa tam človek, ktorý nepozná nikoho, kto by spokojne používal Truecrypt (čo sa vzápätí zmenilo na Axiom, že nikto spokojne nepoužíva Truecrypt), keď nad tým spätne uvažujem, ja tiež nepoznám nikoho, kto spokojne používa Truecrypt, bude to tý, že nepoznám vlastne nikoho kto používa Truecrypt (čo bude asi aj prípad toho človeka). Potom napísal užívateľ "Jetelina" a tam som musel prestať čítať, keď prirovnával AES-256 a zámok FAB. Takže otázka znie, prečo si ochotný sa zahadzovať na takom fóre, kde sa po väčšinu času neobjaví ani jeden človek, čo tomu aspoň trocha rozumie? Respektíve o sebe si nemyslím, že toho viem nejako zvlásť veľa o šifrovaní, ale tí ľudia tam nemajú ani moje vedomosti, ale vyjadrujú sa tak sebaisto, až ma desí predstava, že majú nejaké dôležité povolania a rovnako "fundovane" rozhodujú o niečom, čo sa týka aj mňa. Takže robíš to kvôli spätným odkazom alebo jednoducho len chceš vniesť trocha svetla do problematiky, ktorej málokto rozumie, ale veľa ľudí sa k nej vyjadruje (aj za cenu, že budeš musieť diskutovať s vyššie opísanými jedincami)?

pepak

Quote from: Danobossvidím, že sa tiež k článkom vyjadruješ, prípadne že sa hádaš s niekým na fóre, chcem sa spýtať, prečo? Iba kvôli spätným odkazom, čo tam niekede hodíš na svoj web pretože, neviem si predstaviť, že po tých diskusiách ťa to ešte môže baviť.
Když vidím nějaký nesmysl, považuji za rozumné na to upozornit - co kdyby se pak tím nesmyslem někdo řídil? Pravda je, že pak v té diskusi často uvíznu a dostanu se až do flame - proto jsem si interně stanovil pravidlo (které se mi ne vždy daří dodržovat, ale snažím se), napsat jednu odpověď, k ní případně jedno doplnění, ale pak už nic.

Na zpětné odkazy celkem kašlu, z velké návštěvnosti nemám nic než dobrý pocit, takže mě může být dost jedno, jestli mě čte o sto lidí víc nebo míň. Samozřejmě je pěkné, když (jako včera) vidím, že si mě přečte spousta lidí, ale důvod pro psaní komentářů to pro mě není. Aspoň zatím ne.

QuotePotom napísal užívateľ "Jetelina" a tam som musel prestať čítať, keď prirovnával AES-256 a zámok FAB.
Ano, teď právě jsem na ni odpovídal.

QuoteTakže otázka znie, prečo si ochotný sa zahadzovať na takom fóre, kde sa po väčšinu času neobjaví ani jeden človek, čo tomu aspoň trocha rozumie?
Jenže to čte hodně lidí, kteří tomu nerozumí a těm nesmyslům by věřili.

pepak

Ještě mě napadlo - konkrétně ten článek o backdoorech v open-source jsem psal právě s úmyslem, že ho budu odkazovat jako odpověď na tvrzení, jak si v O.S. může každý snadno ověřit bezpečnost kódu...

A protože se často vyskytuju na TrueCrypt fóru, pořád si říkám, jestli bych přeci jen neměl do angličtiny přeložit "Třikrát a dost v TrueCryptu", "TrueCrypt prolomen? Ale kdepak!" a "Ochrana šifrovaného kontejneru" :-)

Danoboss

Quote from: pepakKdyž vidím nějaký nesmysl, považuji za rozumné na to upozornit - co kdyby se pak tím nesmyslem někdo řídil?

QuoteJenže to čte hodně lidí, kteří tomu nerozumí a těm nesmyslům by věřili.

No ale to je práve to čo mňa už prestalo baviť, ako chceš dosiahnuť na fóre, kde sú si všetci rovní, prípadne ešte ty si "junior" a oni "stáli", prečo si myslíš, že niekto kto to bude čítať uverí práve tebe? To čo napísal Jetelina bolo mimo v toľkých veciach, že ak by si chcel na to regulérne odpovedať, tak by tá tvoja odpoveď musela mať asi 3 A4.

pepak

Quote from: Danobossako chceš dosiahnuť na fóre, kde sú si všetci rovní, prípadne ešte ty si "junior" a oni "stáli", prečo si myslíš, že niekto kto to bude čítať uverí práve tebe?
Když nebudou chtít věřit, je to jejich problém. Pro mě je podstatné, že jsem je na chybu upozornil, ne to, jestli s tím budou i něco dělat.

Danoboss

Takže ti je jedno, že tvoja snaha víde nazmar, si rád, že si to skúsil? Zaujímavý prístup, ale mňa by to nebavilo. Hlavne je v týchto diskusiach problém to, že pre nezainteresovaného budú znieť ich vety rovnako dobre ako tvoje... pripomína mi to, keď idem s autom do servisu, jeden mechanik mi povie niečo, idem do iného a iný mechanik mi povie presný opak a obaja na mňa pozerajú ako na debila, že som si myslel niečo iné.

pepak

Quote from: DanobossTakže ti je jedno, že tvoja snaha víde nazmar, si rád, že si to skúsil?
To by mi jedno nebylo, ale k tomu naštěstí moc často nedochází. Už jsem se poučil, že se na veřejných fórech nesmím ptát na nic odborného, ale plácnout něco odborného ještě sem tam jde :-)

Quick Reply

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Email:
Verification:
Please leave this box empty:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image

Type the letters shown in the picture:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview