PRS-505: stanovení velikosti písma pro S, M a L

Started by marekl, November 22, 2009, 01:02:56 PM

Previous topic - Next topic

marekl

Nevíte, zda se v Calibre dají při konverzi z TXT do LRF nastavit základní velikosti písma pro jednotlivá zvětšení S, M a L? Rád bych si takhle přepínal mezi velikostmi, které mi vyhovují.

Když teď totiž nastavím malou základní velikost písma, dokonce kousek pod pohodlným čtením, už druhá úroveň M je zase nepoužitelně velká. Chtěl bych si nastavit méně výrazné rozdíly velikosti.

pepak

Ano, dají. Při konverzi z příkazového řádku je na to parametr
--base-font-size=BASE_FONT_SIZE:
Quote from: "Calibre"The base font size in pts. All font sizes in the produced book will be rescaled based on this size. By choosing a larger size you can make the fonts in the output bigger and vice versa. By default, the base font size is chosen based on the output profile you chose.
V grafickém prostředí na to určitě bude nějaký editbox.

marekl

Tohle ale nastaví pouze základní velikost (pro S), ale nijak už neovlivní velikosti pro M a L. Base font size používám, nastavuji s ním právě zmíněné velmi malé a ještě čitelné písmo. Když se ale potom přepnu na M, velikost písma je už nad hranicí, jakou bych chtěl.

pepak

Aha. Tak to jsem špatně pochopil.

Pokud vím, Calibre umí nastavit právě jen základní písmo a všechna ostatní od něj odvozuje. Ale technicky to docela jistě je realizovatelné, takže by možná stálo za to, napsat to autorovi jako požadavek. Calibre Tracking System

marekl

Přidal jsem to jako ticket. Ale nejsem si právě jistý tím, jestli to vůbec půjde udělat. Je možné, že jednotlivé stupně zoomu má čtečka nastavené natvrdo, pouze v závislosti na základní font-size.

pepak

Radši přestanu odpovídat, než se vzpamatuju z víkendu - máš samozřejmě pravdu :-(

Quick Reply

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Email:
Verification:
Please leave this box empty:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image

Type the letters shown in the picture:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview