AMI BIOS nejde boot z USB

Started by arcam, May 08, 2018, 11:44:12 PM

Previous topic - Next topic

arcam

Zdravím, mám tu takový docela dost ošemetný problém.
Mám problém nabootovat instaalční medium přes USB z flešky. Flešku mám sformátovanou ve formátu NFTS (výchozí)
Ale nemohu ji nabootovat. Koukal jsem se do biosu a žádné boot secure set. a nic podobné jsme nenašel. Jen mě spíše překvapilo co všechno je pod položkou boot.
Jako npř bios setting > bios logo enable / disable a pod...
(Chci z flešky instalovat čistě widnwos 7 x64 Ultimate edici. Boot medium by mělo být funkční protže jsme z něj již instaloval..)
Verze Biosu: amibios v02.61
Tento bios vypadá takto jako zde na tomto odkazu: http://www.asunsoft.com/bios/how-to-set-ami-bios-setup-boot-computer-from-usb-flash-drive.html
Zkoušel jsem různé možnosti konfigurace biosu co se týče boot co mě napadlly ale nedokázal jsme uspět.
Mohl by mi někdo poradit nějaké rozumné funkční řešení co bych mohl vyzkoušet, nebo říct co dělám špatně.

pepak

Když vyloučím možnost, že je bootování z flashky úplně zakázané nebo že je flashka vytvořená špatně, tak by příčinou neúspěchu mohl být jeden ze dvou základních problémů:

a) Rozpor mezi očekávaným bootovacím režimem základní desky a flashky. Jde o to, že pokud základní deska očekává UEFI a flashka je naformátovaná pro MBR, tak boot nepůjde, a obráceně také ne. Řada základních desek umí bootovat pomocí obou rozhraní, ale mohou tam být omezení - třeba nastavení konfigurace. Např. na mé desce je poměrně kontraintuitivně to označené jako "kompatibilita s Windows 10". Doporučil bych vytvořit flashku pomocí nástroje USB7ICE, který toho sice nedovolí moc nastavit, ale spolehlivě udělá jednu věc: vezme ISO udělá flashku, která je kompatibilní s oběma bootovacími režimy.

b) Rozpor mezi podporovanými a použitými souborovými systémy. NTFS je často UEFI BIOSy podporováno, ale není to podmínka pro splnění požadavků UEFI! Raději bych použil FAT, pro tu podpora být musí.

Quick Reply

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Email:
Verification:
Please leave this box empty:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image

Type the letters shown in the picture:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview