Pepak.net Forum

Tematická diskuse => Soundtracky => Topic started by: IDKFA on October 09, 2010, 09:24:28 AM

Title: Symphonic Legends
Post by: IDKFA on October 09, 2010, 09:24:28 AM
Zdravím! Letošní koncert Symphonic byl opravdu skvělý.
Pravdou je, že Metroid piece byl fakt hrozný, chvílema jsem si říkal "co to sakra je" a "kdy už to skončí" ale zbytek byl opravdu skvělý. Na druhou stranu v porovnání se Symphonic Fantasies, trošku bych na hodnocení ubral. Fantasies takových 98 ze sta a Legends 85 (hlavně kvůli tomu Metroidu). Škoda že Niklas Willén nebyl před začátkem na podepisování programu, jeho podpisu bych si asi cenil nejvíc. Předvedl skvělý výkon!
Příští rok na Symphonic Odysseys určitě zase pojedu.
Title: Symphonic Legends
Post by: pepak on October 09, 2010, 10:24:21 AM
Na Fantasies jsem nebyl a CD jsem zatím ještě nerozbalil, takže nemohu hodnotit :-(

Odysseys asi spíš vynechám - Uematsu je pro mě šíleně přeceňovaný autor, který sice umí napsat pěkné kousky, ale je jich v tom objemu strašně málo. Pokud by byl dopředu známý program, tak bych to ještě jednou zvážil, ale "naslepo" kvůli němu do Kolína nepojedu.
Title: Symphonic Legends
Post by: IDKFA on October 09, 2010, 12:48:31 PM
To je možná pravda, ale to samé by se dalo říct o filmech a Johnu Williamsovi. Ať je to tak nebo tak, Nobuo Uematsu patří mezi legendy ve světě herní hudby a i kdyby se ukázalo že Symphonic Odysseys budou non-stop Metroid, tak pojedu. Už jenom abych je podpořil v tom co dělají. Koncerty Symphonic, VGL a jim podobné potřebují, zvlášť teď v začátcích, veškerou podporu. Bohužel tady v Česku bude ještě chvíli trvat než získá širší veřejnost povědomí o soundtracích. Jak z her tak z filmů, většina čechů se na tyhle žánry dívá jako na něco co není hudba.
Title: Symphonic Legends
Post by: pepak on October 09, 2010, 12:58:46 PM
Quote from: IDKFATo je možná pravda, ale to samé by se dalo říct o filmech a Johnu Williamsovi.
Dalo. Však taky na Williamsovy koncerty nejezdím :-)
(Ale stejně - mého pohledu je podstatně jednodušší najít Williamsovu skladbu, která se mi líbí, než Uematsovy. V absolutním i relativním pojetí.)

QuoteAť je to tak nebo tak, Nobuo Uematsu patří mezi legendy ve světě herní hudby
Můj základní problém je, že ten status legendy je podle mě u Uematsua nezasloužený a tudíž nehodný nějakých zvláštních ohledů. Něco jiného by bylo, kdyby šlo dejme tomu o Yoko Kanno - její tvorbu sice většinou také moc nemusím, ale její status beru jako zcela oprávněný.

Quotea i kdyby se ukázalo že Symphonic Odysseys budou non-stop Metroid, tak pojedu. Už jenom abych je podpořil v tom co dělají.
Musím říct, že počet oblastí, kde to takhle cítím, u mě postupně s věkem klesá. Byly doby, kdy jsem třeba od takového Bjorna Lynneho (a.k.a. Dr. Awesome a další) nebo ze shopu C64 Audio kupoval všechno, co vyšlo, už jenom proto, abych je podpořil, ale teď už se ohlížím i na to, jestli se mi daný titul bude líbit.

QuoteKoncerty Symphonic, VGL a jim podobné potřebují, zvlášť teď v začátcích, veškerou podporu.
No, ony už to nejsou zase takové začátky. Je to velmi okrajová záležitost, to jistě, ale jde už o poměrně vyspělou záležitost s mnohaletými zkušenostmi.

QuoteBohužel tady v Česku bude ještě chvíli trvat než získá širší veřejnost povědomí o soundtracích. Jak z her tak z filmů, většina čechů se na tyhle žánry dívá jako na něco co není hudba.
Když tak o tom mluvíme, zítra se koná Soundtracking (http://ost.sk/main_soundtracking.php). Bude zajímavé sledovat, jestli nabere nový dech nebo po deseti letech umře.
Title: Re: Symphonic Legends
Post by: trodas on February 20, 2013, 10:10:07 AM
Bridge to the Universe od Dr. Awesomeho mám dodnes v playlistu WinAMPu. Je to super... Stejně jako další moduly z Amigy a scény obecně.