Post reply

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.
Attachments: (Clear attachments)
Restrictions: 4 per post (4 remaining), maximum total size 192 KB, maximum individual size 128 KB
Uncheck the attachments you no longer want attached
Click or drag files here to attach them.
Other options
Verification:
Please leave this box empty:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image

Type the letters shown in the picture:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview

Topic summary

Posted by pepak
 - January 11, 2011, 05:42:07 PM
Quote from: Rony_FJRMám určitě začátečnický dotaz - jak upravit název knihy a autora, protože co si načte ze záhlaví PDF se nadá použít pro menu - výběr podle autora a pod.
Já to řeším tak, že jsem si napsal programy, které mi snadno a rychle upraví cache.xml (soubor nesoucí ve čtečce informace o knihách, mimo jiné o jejich metadatech) podle knih: http://www.pepak.net/e-books/prs-505-sbirky/

Pokud vím, totéž dokáže Calibre (akorát uživatelsky přívětivěji, ale zato pracněji), a předpokládám, že také Sony eBook Library.

QuoteA ještě by mně zajímaly tipy na stažení knih, pžez Sony , jak už jste uvedli to nejde. Dík
S tím tě odkážu na jiné weby - knihy nekupuji (z mnoha důvodů - ze zásady odmítám DRM, nevyhovuje mi kvalita prodávaných knih, z velké části se míjím i s nabídkou) ani nestahuji. (Radši si to všechno naskenuju sám, tam mám aspoň zaručenou kvalitu.)
Posted by Rony_FJR
 - January 11, 2011, 05:35:13 PM
Jsem novopečený majitel Sony PRS-300 a zatím chci jen číst knihy co jsou nahrané nebo jsem si něco nakopíroval. Mám určitě začátečnický dotaz - jak upravit název knihy a autora, protože co si načte ze záhlaví PDF se nadá použít pro menu - výběr podle autora a pod. A ještě by mně zajímaly tipy na stažení knih, pžez Sony , jak už jste uvedli to nejde. Dík
Posted by gryllus
 - September 17, 2009, 06:07:42 PM
Jo, omlouvam se, taky jsem nasla. Akorat ze s testovanim fontu jeste chvili pockam, neb mam zrovna jine starosti (napr. desktop, ktery si po upgradu jaksi prestal videt disk ...), takze nemam naladu vrtat se jeste v necem dalsim kolem kompjutru...
Posted by pepak
 - September 13, 2009, 06:05:53 PM
Quote from: gryllusa při té příležitosti jsem zjistila, že nová verze FontCreatoru (6.0) není v trial verzi omezena jenom časově, ale taky tím, že neumí ukládat :-(.

Naštěstí se po netu dá sehnat i verze 5.6, která ještě ukládat umí.
Ano, například tady u mě v článku o češtině :-)

To Lido vypadá pěkně. Vyzkouším, jestli mi bude vyhovovat víc než Gentium.
Posted by gryllus
 - September 13, 2009, 05:43:37 PM
Díky, vyzkouším.

Jelikož mám slabost pro Střešovickou písmolijnu, začala jsem si v mezidobí hrát s tímhletím hezkým freewarovým fontem:

http://lege.cz/typo/lido.htm

a při té příležitosti jsem zjistila, že nová verze FontCreatoru (6.0) není v trial verzi omezena jenom časově, ale taky tím, že neumí ukládat :-(.

Naštěstí se po netu dá sehnat i verze 5.6, která ještě ukládat umí.
Posted by pepak
 - September 13, 2009, 01:33:36 PM
Quote from: gryllusVáhám, zda se mám držet slušně českých PDF, nebo přece jen odhodlat k instalaci češtiny... prozatím jsem si "nezávazně" stáhla Customizer.
Pokud si do začátku nevěříš, použij tu první metodu s FontMapperem - ta je naprosto nedestruktivní, stačí čtečku zresetovat a všechno je zpátky při starém.

QuoteHned dotaz první: pochopila jsem správně, že nejsem-li příliš vybíravá pokud jde o krásu fontů, měly by mi stačit i unicodové fonty stažené s customizerem, a nemusela bych nic upravovat, vrtat se ve fontech samých,  přejmenovávat font family atd.?
Pochopila jsi správně. Jediný problém je, že ten font má hnusné háčky u ď a ť.

QuoteDotaz druhý - pokud ano: jsou to ty fonty tt0003m_.ttf,tt0011m_.ttf,tt0419m_.ttf, které v rozbaleném adresáři customizeru sedí v PRSC\prsfiles\font.2?? A mohla bych si je tudíž případně vyzkoušet "na sucho" tím postupem bez flashování dle http://www.pepak.net/e-books/prs-505-cestina/?
Ano a ano.

QuoteJsem tvor zvědavý, tudíž jsem se na ty výše zmíněné tři  fonty podívala windowsím defaultním prohlížečem ... a ejhle: Courier vypadá slušně česky, ale Dutch i Swiss má místo části znaků pověstné čtverečky ... takže dotaz třetí: je to tak dobře?
To nevím, ale v jedné ze svých čteček tu sadu používám a na žádný špatný znak jsem v knihách nenarazil.
Posted by gryllus
 - September 12, 2009, 03:23:02 PM
Váhám, zda se mám držet slušně českých PDF, nebo přece jen odhodlat k instalaci češtiny... prozatím jsem si "nezávazně" stáhla Customizer.

Hned dotaz první: pochopila jsem správně, že nejsem-li příliš vybíravá pokud jde o krásu fontů, měly by mi stačit i unicodové fonty stažené s customizerem, a nemusela bych nic upravovat, vrtat se ve fontech samých,  přejmenovávat font family atd.?

Dotaz druhý - pokud ano: jsou to ty fonty tt0003m_.ttf,tt0011m_.ttf,tt0419m_.ttf, které v rozbaleném adresáři customizeru sedí v PRSC\prsfiles\font.2?? A mohla bych si je tudíž případně vyzkoušet "na sucho" tím postupem bez flashování dle http://www.pepak.net/e-books/prs-505-cestina/?

Jsem tvor zvědavý, tudíž jsem se na ty výše zmíněné tři  fonty podívala windowsím defaultním prohlížečem ... a ejhle: Courier vypadá slušně česky, ale Dutch i Swiss má místo části znaků pověstné čtverečky ... takže dotaz třetí: je to tak dobře?