Post reply

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.
Attachments: (Clear attachments)
Restrictions: 4 per post (4 remaining), maximum total size 192 KB, maximum individual size 128 KB
Uncheck the attachments you no longer want attached
Click or drag files here to attach them.
Other options
Verification:
Please leave this box empty:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image

Type the letters shown in the picture:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview

Topic summary

Posted by trodas
 - April 15, 2013, 07:51:30 PM
Všechno už je dneska jedna velká lež :(  Ale tohle je tedy vrchol. Je jasné, že lidi zajímá šifrování dat a nikoli jen klíče, i když je samozžejmé, že i klíč musí být zašifrovaný, jinak by to celé ztrácelo smysl...

Ale tohle je fakt vrchol!  >:(
Posted by pepak
 - January 08, 2010, 06:22:51 PM
,,Šifrované" klíčenky Kingston, Sandisk, Verbatim nešifrují!

Quote from: "Danoboss"Pepak: teraz som si ale všimol mierne bulvárny titulok tohto článku, to neviem či by nechcelo prepracovať, jednak je to titulok ako keby žiadne nešifrovali – čo je paušalizovanie, navyše sám uznávaš, že šifrujú, akurát ty môžeš heslom zašifrovať iba šifrovací kľúč, nie samotnú flashku. Jedná sa stále ale o šifrovanie.
Mě se ten titulek líbí - v několika málo slovech říká všechno podstatné. Že je v určitých detailech přeháněním? Možná, ale podstatu splní: sdělí hlavní myšlenku článku, zhruba informuje o postižených produktech a taky dost jasně řekne, že se tu nebavíme o nějakém drobném nedostatku a mimořádně závažném kiksu.

Mimochodem, v tuto chvíli neuznávám, že ty klíčenky "šifrují , akorát můžeš heslem zašifrovat jen šifrovací klíč, ne samotnou flashku": Jednak k tomu, že vůbec něco šifrují, nemáme žádný jiný podklad než tvrzení výrobce a předpoklad, že by si výrobce nedovolil propagovat svůj produkt naprostou lží. Za druhé, pozorované chování je naprosto konzistentní s případem, kdy k žádnému šifrování nedochází; z právního hlediska může být rozdíl, jestli šifrování běží a jen ho implementoval naprostý idiot, nebo jestli šifrování neběží, ale z praktického hlediska je to přesně totéž: každý trochu schopný útočník má k obsahu klíčenky volný přístup i bez toho, že by s ním majitel klíčenky spolupracoval.

QuotePS: už si zohnal distribútora IronKey?
Zatím jsem nehledal, ale už asi před tři čtvrtě rokem jsem jednoho viděl. Akorát se mi nelíbily ceny (no jo, Velká Británie...).