Bestcrypt - podpora keyfiles pri bootovacom disku

Started by Danoboss, October 25, 2009, 01:54:42 AM

Previous topic - Next topic

Danoboss

Je prosím ťa možné u Bestcryptu používať pri bootovaní spoločne aj nejaký keyfiles uložený na usb kľúči? Niečo ako má Bitlocker ten súbor .bek? Alebo obecne poznáš ešte nejaký iný šifrovací, ktorý toto dokáže pri bootovacom disku? Lebo dosť sa mi páči systém Bitlockeru, bohužiaľ má tú nevýhodu, že to ide iba na počítači ktorý má aj čip TPM, inak chce len ten keyfiles, čo mi príde chabé. Ďalšia nevýhoda je, že Bitlocker je iba v najvyššej verzii Windowsu a tá je predsa len trocha drahá.

pepak

Pokud vím, BestCrypt nepodporuje keyfiles vůbec. Místo toho podporuje skutečné tokeny, a to i při bootu (mě to sice nějak nefungovalo, ale to mohlo být vším možným - mimo jiné tím, že Windowsy dost silně osekávám, takže třeba chyběla nějaká knihovna, nebo že jsem token strkal do USB hubu místo přímo do desky, nebo kdo ví co ještě...).

DCPP to v době, kdy jsem to zkoušel, nepodporoval, TC to nepodporuje dosud. PGP jsem nezkoušel, ale podle specifikací to zřejmě nepodporuje.

Celkem přijatelný workaround je ten Yubikey: hlavní výhodu keyfile (zvýšení složitosti hesla) splní taky, bezpečnostní limity má téměř stejné (problém je jen v tom, že klávesy se zachytávají snáz než keyfiles, ale pokud už se potřebuješ obávat zachytávání hesel, tak ani ty keyfiles nelze považovat za bezpečné.)

Quick Reply

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Email:
Verification:
Please leave this box empty:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image

Type the letters shown in the picture:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview