problémové HTTPS

Started by balutbj, June 26, 2019, 10:06:10 AM

Previous topic - Next topic

balutbj

Ahoj Pepaku,
nemáš tam nastavené přihlašování certifikátem, třeba omylem?

Při pokusu o prohlížení webu přes HTTPS se mi totiž zobrazuje stále chyba:

Quote from: Tento web nemůže poskytnout zabezpečené připojeníWeb www.pepak.net nepřijal přihlašovací certifikát, případně žádný certifikát nebyl poskytnut.
Zkuste kontaktovat administrátora systému.

ERR_BAD_SSL_CLIENT_AUTH_CERT

Vím, že asi nemáš moc času a nevím, jak moc chceš web rozvíjet a doplňovat, ale kdyby ti zbyla chvilka času, můžeš se na to prosím juknout?

Díky


pepak

Domnívám se, že nemám. Zkusil jsem si to teď s čistým prohlížečem a sice dostanu varování před certifikátem webu (protože ten používá moji certifikační autoritu, kterou ten browser pochopitelně nezná), ale jinak je všechno v pořádku. Rozhodně neproběhne žádný dotaz na klientský certifikát. Asi to bude chyba někde u tvého prohlížeče - můžeš to také zkusit s čistým prohlížečem?

balutbj

V anonymním režimu Chrome to dělá úplně to samé jako bez anonymního.
V IE se pro změnu chová, jako kdyby web vůbec neexistoval.
A Firefox? Pro změnu chyba certifikátu (SSL_ERROR_BAD_CERT_ALERT), kterou nemohu přeskočit.

pepak

Hele, nevím. U sebe tyto problémy nevidím. Nemůže ti do komunikace kecat antivirus?

Mike Cooper

FF i PaleMoon to samé (Kód chyby: SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER).
2balutbj: v obou mi nabízí výjimku (dočasnou/trvalou) v FF kliknout v pravo na rozšířené a pak je dole přidat výjimku. (dávám dočasnou, která přestane platit po ukončení FF).

Mike Cooper

FF i PaleMoon to samé (Kód chyby: SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER).
2balutbj: v obou mi nabízí výjimku (dočasnou/trvalou) v FF kliknout v pravo na rozšířené a pak je dole přidat výjimku. (dávám dočasnou, která přestane platit po ukončení FF).

pepak

SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER je jasný - používám svoji certifikační autoritu, ne standardní. To je v pořádku, že na to prohlížeče upozorňují.

Quick Reply

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Email:
Verification:
Please leave this box empty:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image

Type the letters shown in the picture:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview