Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - fpok

#1
Software / Re: thread error
January 07, 2013, 08:10:14 AM
Aha, tak asi chybu nedělám. Prostě pokud se změní stránky nějakým podstatným způsobem, tak video nepůjde stahnout.
Teprve po nahlášení tobě a tvé případné úpravě by to mělo zase fungovat. Snad jsem to pochopil dobře. Dík za vysvětlení.
#2
Software / Re: thread error
January 06, 2013, 10:38:37 PM
Tak jsem ještě vyzkoušel další

http://img39.imageshack.us/img39/9876/ytd1.jpg

Hodně jich fungije normálně, tak jak má, ale hodně jich nefunguje. Program je to bezvadný a já nevím
kde dělám chybu. Používám Firefox. Zkusil jsem explorer, je to stejné.
Prostě adresu dám do schránky CTRL C a pak v YTD použiju první ikonu zelené plus. Výsledkem je dost často chyba.
Byla by ještě nějaká rada? Prosím.
#3
Software / Re: thread error
January 06, 2013, 07:54:04 PM
Já nevím. Takto je to v prohlížeči a je to zkopírované přes schránku přímo z adresního řádku.
Je to server serialycz.cz a jedná se o seriál Ripper street první serie první dil (rs-01x01). Zní to logicky a v tom x to asi nebude.
Dělá to občas i na jiných serverech. Byla by prosím ještě jiná rada?
#4
Software / thread error
January 06, 2013, 06:34:52 PM
Ahoj,
mě to hlásí na řádce stahování tuhle chybu.

http://img716.imageshack.us/img716/2886/ytdfk.jpg


Nevím kde dělám chybu. Děkuji za nápovědu.
#5
Ne, nemám. Trochu snad peníze. Problém je pouze v tom, že abych něco poznal, musím si to otestovat sám a zjistit, kde to má zádrhele. K otestování bývá soft dost často funkčně ořezaný a když ho koupím, zjistím, že to také není ono, že jsem mohl zůstat u TrueCryptu a nemusel vyhazovat prachy oknem. No nic, nechám to zatím odležet.
#6
Ano souhlasím, pokud bych nechtěl aby se automaticky dešifrovaly nesystémové disky, musel bych "bat" soubory buď smazat, nebo je šifrovat. No, je to trochu krkolomné, ale je to "jakás takás" možnost. Také marně pátrám u Truecryptu po lepší.
#7
Podobný dotaz jsem dal na "PC tuning"

http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=54&t=156716

Jeden nápad tam byl, ale je trochu z jiného soudku. Myslím ale, že by mohl fungovat.
Zatím jsem ho nezkusil, tak nevím.
#8
Software / Virtualizace XP (pův. dual boot XP/W7)
February 01, 2010, 11:52:07 PM
Byl jsem na horách, tak píši až nyní.
S Virtual Boxem ani s Virtual PC nemám zkušenosti, ale ve Virtual Modu v sedmičkách je jako grafický adaptér využíván jakýsi
"Virtual PC Integration Components S3 Trio 32/64" a ten je 16ti bitový (barevně) a nedá se s ním pohnout (mě se to nepodařilo). V jednom foru jsem dostal tip na vylepšení na 24ti bitový (zásah v registru), ale víc ne a to mě nestačilo. "Čtyřiadvacítku" tam mám spíše jen jako pokus jestli to je možné (rozlišení 1280x1022), ale víc jsem z toho nedostal.
Zajímalo by mě, jestli někdo má 32bit ve Virtual Modu v sedmičkách?
#9
Software / Virtualizace XP (pův. dual boot XP/W7)
January 17, 2010, 01:22:51 PM
Souhlasím. Nyní to nechám a během půl roku stejně přejdu na WIN7. Pokud bych zpětně k něčemu potřeboval XP, tak půjdu přes virtualizaci. V sedmičkách sice je jakási virtualizace (XP mód), ale tam mi nevyhovuje 16bitová barevná hloubka. Sice jsem tam experimentálně dostal 24bit, ale mám soft, který vyžaduje 32bit a v XP modu nejde spustit (v sedmičkách samozřejmě ano, ale já ho chtěl na XPéčkách). Nemám zkušenosti s WMware nebo s Virtualboxem. Tam funguje 32bit barevná hloubka? Nebude tam také problém?
#10
Bezpečnost / Použití TrueCryptu u dualbootu XP-WIN7
January 02, 2010, 11:53:40 AM
Zase tak starý BIOS nemám. Tak, jak jsem koupil, 12/2007. Desku ASUS P5KC.
#11
Bezpečnost / Použití TrueCryptu u dualbootu XP-WIN7
January 02, 2010, 11:33:27 AM
No tak dobře. Nemám SSD, tak bych to vyzkoušel ještě s jedním diskem (to nemusí být žádný zázrak a doma něco najdu), na který bych dal externího boot managera a bootoval bych z něj. Ten mi dá vybrat, na který disk chci jít a tady už by se ozval TrueCrypt a žádal heslo. Jasné. Datové oddíly připojím klasicky a systémový (ten druhý, který neběží a chtěl bych ho z nějakého důvodu vidět), půjde přes nabídku "Připojit bez před-bootovací autentifikace".
Nikdy jsem nepoužíval boot managera, ale tyto informace se dají určitě sehnat lépe, než informace o TrueCryptu. Jen tedy ťuknu. Víš o nějakém, co je zadarmo a šikovný?
Musím říct, že si mi hodně pomohl (měl sem pomýlené představy) a možná ta naše diskuze pomůže i dalším lidem. Sice ještě nic hotového není, ale alespoň znám směr, kudy jít.
Jo, koukal jsem do BIOSu a tam je pouze možnost bootu CD, 1. disk a 2. disk. Ani USB tam nemám. BIOS jsem nikdy neupgradoval, protože se řídím heslem "funguje, neexperimentuj", ale třeba bych získal větší nabídku.
#12
Bezpečnost / Použití TrueCryptu u dualbootu XP-WIN7
January 02, 2010, 12:16:16 AM
Aha, takže pochopil špatně. V tom případě s použitím boot managera by to opravdu mohlo fungovat. Boot z CD není moc operativní, SSD znamená nákup ne zrovna laciného hardware. Líbilo by se mi využít boot rovnou z BIOSu. No budu mudrovat.

Jen se ještě zeptám. Ty mluviš o přenositelnosti kontejneru. To chápu, kdysi jsem používal BestCrypt od Jetica na šifrování obsahu přenášených DVD. Fungovalo to bezchybně.
TrueCrypt nabízí tři možnosti šifrování. Souborový kontejner, šifrování nesystémového oddílu/disku a šifrování systémového oddílu/disku. Souborový kontejner je jasný. Když ale poprvé šifruji např. systémový oddíl WIN7 "za pochodu" tak vlastně kontejner nevytvářím. Tady asi ta možnost případného dešifrování sedmiček ze systému XP fungovat nebude, že?
Nebo ano?
Asi bych tedy musel nejdříve na čistých discích vytvořit řekněme dva velké kontejnery (jeden pro systém a druhý pro data) a do prázdného kontejneru nainstalovat systém, do druhého kontejneru dát data a totéž udělat na druhém disku. Potom bych chápal, že každý kontejner otevřu z každého systému.
Pokud si hned na začátku nevyberu kontejner, tak vlastně se asi šifruje bez kontejneru, rovnou, a tady by mohl být při dešifrování problém. Zase uvažuji špatně?
#13
Bezpečnost / Použití TrueCryptu u dualbootu XP-WIN7
January 01, 2010, 08:49:47 PM
K první odpovědi:
Tato varianta je také podle mě možná. První systém (např. W7) a data prvního systému včetně dat druhého systému jsou vlastně šifrovány jediným TrueCryptem, který je nainstalován ve W7. Bohužel není zašifrovaný druhý systém. Pokud do druhého systému (např. XP) také nainstaluji TrueCrypt a systém zašifruji, nedostanu se podle mě ani do jednoho datového oddílu, protože jsem ho zašifroval TrueCryptem nainstalovaným ve W7.
Mít jeden systém šifrovaný a druhý ne, to není to pravé. Cestu z toho zatím nevidím.

K druhé odpovědi:
Tohle by šlo, ale vidím tu jeden zásadní problém. V každém systému musí být nainstalovaný TrueCrypt, protože při šifrování bude druhý disk fyzicky odpojen. Disky samostatně zašifruji a budu je mít možnost spouštět přes boot managera. To by také šlo. Myslím ale, že nikdy neuvidím datový oddíl druhého disku. Ten byl přece šifrovaný s druhým systémem, když první disk byl odpojen. Tady bych řekl, že nepomůže ani nastavení v BIOSu. Zašifrované bude všechno perfektně, bohužel přístup k datům z libovolného systému bude omezen. Nebo jsem špatně pochopil systém šifrování?
Dík za nápad, budu nad tím ještě mudrovat.
#14
Bezpečnost / Použití TrueCryptu u dualbootu XP-WIN7
December 28, 2009, 07:54:47 AM
Hm, tak to jsem s mojí angličtinou mimo. Tohle dokážu vysvětlit sotva česky. Budu doufat, že se tu časem objeví nějaký český odborník.
#15
Bezpečnost / Použití TrueCryptu u dualbootu XP-WIN7
December 27, 2009, 07:01:38 PM
A nevěděl by někdo, kdo to zde čte, kde informace získat?