Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - petos

#1
Bezpečnost / otázky od petos
January 13, 2011, 10:39:15 PM
Dobrý deň,

po 2 dňoch štúdií som sa obohatil o určité informácie, a zrodili sa mi hlave konkrétne otázky, ak by ste mohli a vedeli na ne odpovedať, alebo ma aspoň odkázať kde by som našiel dané odpovede pomohlo by mi to:

1. Kde ukladá TrueCrypt heslo, keď šifrujem  celý disk?

2. Existuje nejaká možnosť získania dát zo zašifrovaného disku pomocou TrueCryptu, z vypnutého počítača? (nie cez keylogeri).

3. Je podľa Vás schopné dnešnými technológiami získať dáta zašifrované Bitlockerom (TPM+PIN+USB kľúč)?

4. Aké je podľa Vás najefektívnejšie riešenie zabezpečenia disku? (jeden používateľ pc, ochrana v prípade odcudzenia disku)

5. Je možné skombinovať zabezpečenie Bitlockerom a aj TrueCryptom?, nehrozí prípadná nesúladnosť? (ako prípade anti-vírusových SW)
#2
Bezpečnost / Technologicke principy
January 11, 2011, 06:05:25 PM
Dobry den,

V prvom rade by som vsetkych chcel pozdravit. Nestava sa casto, ze by som sa zapajal do tem a diskusii na forach, ale ako som badal zakutia tohto fora, tak som dostal velmi dobry dojem z clankov a aj z diskusii po nich. Vopred sa ospravedlnujem, ak toto forum nesluzi na podobne ucely.

Bol by som kazdemu vdacny kto by mi pomohol s mojim problemom ohladom nedostatku vedomosti. Pisem bakalarsku pracu ohladom sifrovania a potreboval by som poradit o:

1. sifrovacich kartach, sifrovanych diskoch, sifrovanych USB (princip fungovania, hlavne technologicky, ako to v tych zariadeniach funguje ci je tam daky chip...,  Vase nazory na firmy a ich produkty, Vase skusenoti s touto technologiou)

2. PDF suboroch (co sa stane v dokumente, v kode ked zmenime funkcionalitu dokumentu:ochranime ho proti zapisu, vytlaceniu, kupirovaniu, atd.) mozno poznate nejake OSI standardy, ktore po stiahnuti a nainstalovani na jeden pc sa uz nedaju preniest na iny pc....proste technologicky popisat to know-how, preco ten pdf subor sa uz neda dalej kopirovat, prepisat atd.

3. ak by ste vedeli o moznostiach, ktore by mi pomohli, tak budem rad

Dakujem za pochopenie