Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - gryllus

#1
E-books / Co se složitým pdf?
December 20, 2009, 10:29:35 PM
Zdravím v předsváteční době - a to s dotazem:
Jak se Vám daří nasoukat do čtečky komplikovaně vysázené vícesloupcové PDF s tabulkami, obrázky atd. (řekněmě typický odborný článek)? Zatím jsem nepřišla na nic lepšího, než Papercrop (http://code.google.com/p/papercrop/), ale úplně spokojená s ním nejsem (chlupaté fonty, občas rozseká obrázky na kousky) - víte o něčem lepším?
#2
Jo, omlouvam se, taky jsem nasla. Akorat ze s testovanim fontu jeste chvili pockam, neb mam zrovna jine starosti (napr. desktop, ktery si po upgradu jaksi prestal videt disk ...), takze nemam naladu vrtat se jeste v necem dalsim kolem kompjutru...
#3
Díky, vyzkouším.

Jelikož mám slabost pro Střešovickou písmolijnu, začala jsem si v mezidobí hrát s tímhletím hezkým freewarovým fontem:

http://lege.cz/typo/lido.htm

a při té příležitosti jsem zjistila, že nová verze FontCreatoru (6.0) není v trial verzi omezena jenom časově, ale taky tím, že neumí ukládat :-(.

Naštěstí se po netu dá sehnat i verze 5.6, která ještě ukládat umí.
#4
Váhám, zda se mám držet slušně českých PDF, nebo přece jen odhodlat k instalaci češtiny... prozatím jsem si "nezávazně" stáhla Customizer.

Hned dotaz první: pochopila jsem správně, že nejsem-li příliš vybíravá pokud jde o krásu fontů, měly by mi stačit i unicodové fonty stažené s customizerem, a nemusela bych nic upravovat, vrtat se ve fontech samých,  přejmenovávat font family atd.?

Dotaz druhý - pokud ano: jsou to ty fonty tt0003m_.ttf,tt0011m_.ttf,tt0419m_.ttf, které v rozbaleném adresáři customizeru sedí v PRSC\prsfiles\font.2?? A mohla bych si je tudíž případně vyzkoušet "na sucho" tím postupem bez flashování dle http://www.pepak.net/e-books/prs-505-cestina/?

Jsem tvor zvědavý, tudíž jsem se na ty výše zmíněné tři  fonty podívala windowsím defaultním prohlížečem ... a ejhle: Courier vypadá slušně česky, ale Dutch i Swiss má místo části znaků pověstné čtverečky ... takže dotaz třetí: je to tak dobře?