Pepak.net Forum

Tematická diskuse => E-books => Topic started by: gryllus on September 12, 2009, 03:23:02 PM

Title: Začátečnické dotazy k PRSC aneb 2x měř, jednou flashuj ;-)
Post by: gryllus on September 12, 2009, 03:23:02 PM
Váhám, zda se mám držet slušně českých PDF, nebo přece jen odhodlat k instalaci češtiny... prozatím jsem si "nezávazně" stáhla Customizer.

Hned dotaz první: pochopila jsem správně, že nejsem-li příliš vybíravá pokud jde o krásu fontů, měly by mi stačit i unicodové fonty stažené s customizerem, a nemusela bych nic upravovat, vrtat se ve fontech samých,  přejmenovávat font family atd.?

Dotaz druhý - pokud ano: jsou to ty fonty tt0003m_.ttf,tt0011m_.ttf,tt0419m_.ttf, které v rozbaleném adresáři customizeru sedí v PRSC\prsfiles\font.2?? A mohla bych si je tudíž případně vyzkoušet "na sucho" tím postupem bez flashování dle http://www.pepak.net/e-books/prs-505-cestina/?

Jsem tvor zvědavý, tudíž jsem se na ty výše zmíněné tři  fonty podívala windowsím defaultním prohlížečem ... a ejhle: Courier vypadá slušně česky, ale Dutch i Swiss má místo části znaků pověstné čtverečky ... takže dotaz třetí: je to tak dobře?
Title: Začátečnické dotazy k PRSC aneb 2x měř, jednou flashuj ;-)
Post by: pepak on September 13, 2009, 01:33:36 PM
Quote from: gryllusVáhám, zda se mám držet slušně českých PDF, nebo přece jen odhodlat k instalaci češtiny... prozatím jsem si "nezávazně" stáhla Customizer.
Pokud si do začátku nevěříš, použij tu první metodu s FontMapperem - ta je naprosto nedestruktivní, stačí čtečku zresetovat a všechno je zpátky při starém.

QuoteHned dotaz první: pochopila jsem správně, že nejsem-li příliš vybíravá pokud jde o krásu fontů, měly by mi stačit i unicodové fonty stažené s customizerem, a nemusela bych nic upravovat, vrtat se ve fontech samých,  přejmenovávat font family atd.?
Pochopila jsi správně. Jediný problém je, že ten font má hnusné háčky u ď a ť.

QuoteDotaz druhý - pokud ano: jsou to ty fonty tt0003m_.ttf,tt0011m_.ttf,tt0419m_.ttf, které v rozbaleném adresáři customizeru sedí v PRSC\prsfiles\font.2?? A mohla bych si je tudíž případně vyzkoušet "na sucho" tím postupem bez flashování dle http://www.pepak.net/e-books/prs-505-cestina/?
Ano a ano.

QuoteJsem tvor zvědavý, tudíž jsem se na ty výše zmíněné tři  fonty podívala windowsím defaultním prohlížečem ... a ejhle: Courier vypadá slušně česky, ale Dutch i Swiss má místo části znaků pověstné čtverečky ... takže dotaz třetí: je to tak dobře?
To nevím, ale v jedné ze svých čteček tu sadu používám a na žádný špatný znak jsem v knihách nenarazil.
Title: Začátečnické dotazy k PRSC aneb 2x měř, jednou flashuj ;-)
Post by: gryllus on September 13, 2009, 05:43:37 PM
Díky, vyzkouším.

Jelikož mám slabost pro Střešovickou písmolijnu, začala jsem si v mezidobí hrát s tímhletím hezkým freewarovým fontem:

http://lege.cz/typo/lido.htm

a při té příležitosti jsem zjistila, že nová verze FontCreatoru (6.0) není v trial verzi omezena jenom časově, ale taky tím, že neumí ukládat :-(.

Naštěstí se po netu dá sehnat i verze 5.6, která ještě ukládat umí.
Title: Začátečnické dotazy k PRSC aneb 2x měř, jednou flashuj ;-)
Post by: pepak on September 13, 2009, 06:05:53 PM
Quote from: gryllusa při té příležitosti jsem zjistila, že nová verze FontCreatoru (6.0) není v trial verzi omezena jenom časově, ale taky tím, že neumí ukládat :-(.

Naštěstí se po netu dá sehnat i verze 5.6, která ještě ukládat umí.
Ano, například tady u mě v článku o češtině :-)

To Lido vypadá pěkně. Vyzkouším, jestli mi bude vyhovovat víc než Gentium.
Title: Začátečnické dotazy k PRSC aneb 2x měř, jednou flashuj ;-)
Post by: gryllus on September 17, 2009, 06:07:42 PM
Jo, omlouvam se, taky jsem nasla. Akorat ze s testovanim fontu jeste chvili pockam, neb mam zrovna jine starosti (napr. desktop, ktery si po upgradu jaksi prestal videt disk ...), takze nemam naladu vrtat se jeste v necem dalsim kolem kompjutru...
Title: Začátečnické dotazy k PRSC aneb 2x měř, jednou flashuj ;-)
Post by: Rony_FJR on January 11, 2011, 05:35:13 PM
Jsem novopečený majitel Sony PRS-300 a zatím chci jen číst knihy co jsou nahrané nebo jsem si něco nakopíroval. Mám určitě začátečnický dotaz - jak upravit název knihy a autora, protože co si načte ze záhlaví PDF se nadá použít pro menu - výběr podle autora a pod. A ještě by mně zajímaly tipy na stažení knih, pžez Sony , jak už jste uvedli to nejde. Dík
Title: Začátečnické dotazy k PRSC aneb 2x měř, jednou flashuj ;-)
Post by: pepak on January 11, 2011, 05:42:07 PM
Quote from: Rony_FJRMám určitě začátečnický dotaz - jak upravit název knihy a autora, protože co si načte ze záhlaví PDF se nadá použít pro menu - výběr podle autora a pod.
Já to řeším tak, že jsem si napsal programy, které mi snadno a rychle upraví cache.xml (soubor nesoucí ve čtečce informace o knihách, mimo jiné o jejich metadatech) podle knih: http://www.pepak.net/e-books/prs-505-sbirky/

Pokud vím, totéž dokáže Calibre (akorát uživatelsky přívětivěji, ale zato pracněji), a předpokládám, že také Sony eBook Library.

QuoteA ještě by mně zajímaly tipy na stažení knih, pžez Sony , jak už jste uvedli to nejde. Dík
S tím tě odkážu na jiné weby - knihy nekupuji (z mnoha důvodů - ze zásady odmítám DRM, nevyhovuje mi kvalita prodávaných knih, z velké části se míjím i s nabídkou) ani nestahuji. (Radši si to všechno naskenuju sám, tam mám aspoň zaručenou kvalitu.)