Calibre: převod .rtf do .epub

Started by blackkarel, February 09, 2011, 06:17:26 PM

Previous topic - Next topic

blackkarel

Od verze 0.7.44 přestala fungovat čeština. Převod pomocí CSS které mám zadané přímo v Calibre. Až do předchozí verze funovala bezproblémově.

pepak

Budes muset napsat primo autorovi. Predtim si zkontroluj, jestli se nekde nezadava kodova stranka zdrojoveho dokumentu - a pokud zadava, tak jestli ji tam mas spravne.

blackkarel

Děkuji za odpověď a omlouvám se za strohost dotazu. Byl jsem z toho včera vystresovanej. Kódování vstupních znaků se zadává, nevím zda od této verze nově. Je tam uvedeno, že pokud se neuvede bude se řídit vstupním souborem pokud je to vněm uvedeno. Měl jsem zato že v RTF to je. Pokusil jsem se zadat různé možnosti které tam jsou, ale bez jakéhokoliv efektu.
Dále jsem se včera pokusil o převod z html a to i ve starší verzi calibre, kterou mám syn na svém počítači. Tam je dokonalejší převod obrázků, ale také jsem neuspěl. V prohlížeči EPUB který je v calibre je to vpohodě, ale na čtečce SONY PRS-300 jsou některé české znaky nahrazeny "?". Vypadá to že to neumí použít fonty které jsem nahrál do čtečky.

pepak

V tom pripade s nejvetsi pravdepodobnosti nebude problem v Calibre ale v pocesteni ctecky, pripadne v pouzitem uzivatelskem CSS souboru. Odkazu te na clanek http://www.pepak.net/e-books/sony-reader/prs-505-cestina-v-kazdem-epubu/, ktery popisuje obecne principy, resp. http://www.pepak.net/e-books/sony-reader/prs-300-cestina/, ktery se zabyva konkretne PRS-300. Specialni pozornost venuj souboru Zkuska cestiny, tam jsou nahrane knihy ve formatech LRF a EPUB, na kterych jde kompletne overit podporu cestiny ve ctecce - pokud je pocesteni udelane dobre, budou VSECHNY texty bezchybne, jinak tam budou ksichtiky nebo chybejici pismena.

blackkarel

Znovu jsem nainstaloval češtinu do čtečky. To jsem zvládl. LRF je vpořádku. EPUB není česky. Nějak se nemohu prokousat návodem čeština v každém epubu. Nevím kde sehnat soubor cramfs.Fsk.img. Na čtečce jsem ho nenašel.

pepak

Pokud EPUB neni cesky, neni pocesteni provedeno spravne. Bud tam neni hacknuty firmware (viz druhy clanek), nebo sis tam nevytvoril spravny css soubor a fonty (viz prvni clanek). Take vrele doporucuju, aby sis prosel i komentare pod obema clanky. Postupy jsou mnohonasobne vyzkousene, takze pokud ti nefunguji, tak nektery krok nedelas spravne (nebo ho spis preskakujes uplne).

Janys

Taky jsem se s tím dlouho peklovala, až jsem zjistila, že je to opravdu tou novou verzí Calibre...po použití starší verze mi už čeština funuje ve čtečce bez problému.

Duken

Zjistil jsem, že Calibre u .rtf souborů nekouká na to, co je nastavené v Look and Feel > Input character encoding, ale informaci čte přímo z headeru .rtf souboru. U mě například bylo vždy v souboru chybně uloženo "ansicpg1252", což jsem musel ručně přepsat na středoevropskou znakovou sadu "ansicpg1250".
Takto byly knihy převáděny se správnou češtinou (testováno s verzí 0.7.43, mělo by ale fungovat i v novějších verzích).

Quick Reply

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Email:
Verification:
Please leave this box empty:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image

Type the letters shown in the picture:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview