Truecrypt kontajner, zmena veľkosti po uložení súborov

Started by Danoboss, January 17, 2010, 02:58:09 AM

Previous topic - Next topic

Danoboss

Chcem sa spýtať, je možné nejako dosiahnuť stav, aby Truecrypt kontajner vedel zmeniť veľkosť (alebo možno kontrolný súčet) potom ako do neho pridám nejaké nové súbory alebo aktualizujem tie čo sú na ňom? Chcel by som takýto kontajner synchronizovať online ale tam funguje iba rozdielová kontrola a truecrypt kontajner sa navonok trávi, že je stále rovnaký.

pepak

Nelze. Buď musíš použít synchronizační program, který kontroluje i obsah souboru (např. prostřednictvím nějakého hashe nebo série hashů), nebo si vystačíš i s programem kontrolujícím jen datum změny - to ale musíš v TrueCryptu nastavit, že má měnit datum kontejneru při každé změně; kde přesně to je si nepamatuju, ale mělo by to být popsané někde v dokumentaci.

pepak

TrueCrypt GUI -> Settings -> Preferences -> Preserve timestamps on file containers

Danoboss

Quote from: pepakTrueCrypt GUI -> Settings -> Preferences -> Preserve timestamps on file containers

Diky, vyskúšam to a dám vedieť.

Danoboss

Ok vyskúšal som to a a napríklad s Live meshom toto funguje, takže diky za dobrú radu. Dropbox som ešte neskúšal, ale možno vyskúšam niekedy aj ten a napíšem.

Quick Reply

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Email:
Verification:
Please leave this box empty:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image

Type the letters shown in the picture:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview