Author Topic: Špatné zobrazení českých znaků v PRS-505  (Read 21538 times)

pepak

• Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
    • Pepak.net
Špatné zobrazení českých znaků v PRS-505
« Reply #15 on: May 31, 2009, 10:41:45 PM »
Netuším. Macy jdou zcela mimo mě a nechystám se to měnit.

Josef

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #16 on: May 31, 2009, 10:47:15 PM »
Je to stejné jako Windows, akorát stabilnější... Kde lze tedy stáhnout command line verzi, nikde to nevidím?
-----------------------
Sony PRS-505

Josef

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #17 on: May 31, 2009, 11:02:08 PM »
Připadám si jako idiot, všechno udělám naprosto správně a výsledek je špatně. Vždyť na té konverzi není co nastavovat.

Tak jsem to vyzkoušel pro jistotu i na Windows, naprosto se stejným výsledkem. Konvertor Calibre není schopen provést konverzi správně a zřejmě do toho textu vloží odkaz na fonty bez diakritiky. Pokud otevřu náhled textu v Calibre, text se zobrazí s diakritikou, ovšem uvnitř Readeru ne. Předpokládám, že bude chyba v samotném programu.
-----------------------
Sony PRS-505

Josef

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #18 on: June 01, 2009, 12:01:20 PM »
Udělal jsem další test převodu a nyní je to jasné, chyba je v samotném programu, který provede konverzi špatně. Pomocí jednoduchého příkazu "any2lrf.exe kniha.epub" provede konverzi bezchybně, Calibre v GUI prostředí konverzi zmrší. Calibre je nastaven v default modu (tedy nic není měněno). Pak samozřejmě nemůže fungovat ani jiné nastavení např. css stylů, protože to Calibre vždy zmrší.
-----------------------
Sony PRS-505

pepak

• Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
    • Pepak.net
« Reply #19 on: June 01, 2009, 04:45:49 PM »
A jakou máš verzi Calibre? V 0.5.7 to funguje v pořádku, pokud to v aktuální nejde, je třeba to nahlásit autorovi.

pepak

• Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
    • Pepak.net
« Reply #20 on: June 01, 2009, 07:49:50 PM »
Prý můžeš na vygenerovaný LRF soubor použít
Code: [Select]
lrf2lrs soubor.lrf a z toho bude vidět, jestli v tom jsou integrované fonty nebo ne. Taky bys to poznal, kdybys ten můj ukázkový HTML zkusil zkonvertovat do LRF a podíval se na jeho délku.

Josef

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #21 on: June 01, 2009, 09:36:01 PM »
Už jsem ten problem vyřešil, chyba je skutečně mezi židlí a klávesnicí :) nakonec jsem se podíval co to vlastně posílám do čtečky a zjistil jsem, že je defaultně navoleno poslat importovaný soubor a ne konvertovaný. Sice mi stále nejde konverze ePub do CZ, ale to už řešit nebudu, stačí mi konverze do LRF. Díky za rady, už nebudu prudit :))

Josef
-----------------------
Sony PRS-505

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.
Name: Email:
Verification:
This box must be left blank:

Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image
Type the letters shown in the picture: