Šablona pro e-knihu v HTML

Started by pepak, March 18, 2010, 08:20:42 PM

Previous topic - Next topic

pepak

Quote from: "JirkaS"Ahoj, dnes jsem se dostal k skutecnemu testu (pustil jsem H2LRF) na ten priklad, ktery jsem si stahnul. Nasel jsem tyto problemy:
1) reference na ,,../_may.css" v html. Produkuje tuto chybovou hlasku:
ERROR EFOpenError WHILE CONVERTING C:\My Documents\My Books\css\May Karel\May, Karel – Pousti.htm:
Cannot open file C:\My Documents\My Books\css\May Karel\../_may.inc
Patrne zpusobeno presunutin pousti.htm z podadresare. Snadno opravitelne. Bohuzel pote se objevi dalsi chyba:
2) ebook-convert.exe hlasi chybu pri importu ../common.css
Tohle vznikne z . Tohle vypada na problem v Calibre a nevim, jestli se da nejak opravit.
Jeste poznamka – cmdline vypada takto:
C:\My Documents\My Books>h2lrf -r+ -o testCss css\*.htm
Nejaky napad jak z toho ven?

Příčina chyby 2 je v chybné opravě ,,chyby" 1: Zřejmě jsi zapomněl, že ses mě sám ptal, proč používám ../_may.css a ne jenom _may.css, a já jsem ti odpověděl, že mám adresář pro Karla Maye, kde mám _may.css a hromadu adresářů podle jednotlivých sérií, ve kterých jsou rozmístěné příslušné knížky. Takže ta struktura, se kterou máš pracovat, bude:
C:\My Documents\My Books\css\common.css
C:\My Documents\My Books\css\May Karel\_may.css
C:\My Documents\My Books\css\May Karel\Ve stinu padisaha\pousti.htm
Když to rozmístíš takhle, tak by ti mělo začít všechno fungovat. Když budeš chtít strukturu zploštit, taky to půjde, ale musíš opravit cesty ve všech případech, kde se pracuje s @include – mimo jiné třeba v _may.inc, ale také v pousti.htm.

pepak

Quote from: "JirkaS"Ok, pridal jsem podadresar ,,ve stinu Padisaha", upravil _may.inc a pousti.htm.
Chyba 2 se stale projevuje. Tohle je v consoli:
InputFormatPlugin: HTML Input running on C:\DOCUME~1\stejskj\LOCALS~1\Temp\h2l782.tmp\May, Karel – Pousti.htm
input.py : HTMLInput.convert
c:\docume~1\stejskj\locals~1\temp\calibre_0.6.24_iolbfu_plumber
input.py : create_oebbook
Language not specified
Creator not specified
Building file list...
CSS import of missing file u'../common.css'
CSSImportRule: While processing imported style sheet href=u'../common.css': IOError('Cannot read Stylesheet.',)
CSSStylesheet: CSSImportRule not allowed here. [2:1: @import]
34% Running transforms on ebook...
Merging user specified metadata...
Detecting structure...
Vypada to na Calibre?
Zkus přejmenovat tu svou knížku tak, aby soubor neobsahoval mezery, čárky a podobné paznaky. Když to zabere, budu se muset podívat na H2LRF, aby se s nimi vypořádat uměl.

pepak

Quote from: "JirkaS"Tak jsem odstranil mezery, carky - nahradil jsem je podtrzitkama a nezabralo. Jdu na Calibre.
Když zakomprimuješ a pošleš celou strukturu adresářů, které se to týká, tak to vyzkouším u sebe.

Quick Reply

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Email:
Verification:
Please leave this box empty:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image

Type the letters shown in the picture:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview