základní deska Asus P5K WS

Started by pepak, December 14, 2009, 07:25:20 PM

Previous topic - Next topic

pepak

Quote from: "Goodmancz"Hi pepak, rád bych se zeptal jak seš s deskou spokojen myslim ten asus P5K s pci-x.
Z hlediska funkce nemám výhrady, deska je naprosto stabilní a skoro všechno, co potřebuju, má (uvítal bych jeden PCI-ex 8x konektor navíc, ale není pro mě až tak kritický). Asi nejvíc mi vadí rozložení komponent, konkrétně SATA portů - jsou přesně za koncem PCI-X slotu, takže když připojím na 3WARE řadiči všechny čtyři konektory, zablokuje to další čtyři konektory na desce.

QuoteJa jsem dlouho jel na amd platforme s PCI-X ale mel sem tam procik s tdp vice jak 140w no a neumel moc setrit elektřinu.
Mám tam Core 2 Duo 6550 (65W TDP), nepřetaktované, a chladím to pasivně (Thermalright SI-128); senzory za normálního stavu (bez zátěže) tvrdí nějakých 21-25 stupňů, při zátěži jsem se jestě nedostal nad 45. Spokojenost.

QuoteTak jsem šel do intelu a deska asus P5Q ws ale ouha instaluji Win7 a projevuje se velka nestabilita.
Viz Windows 7: Zpátky ke XP - taky jsem je měl hrozně nestabilní. Popravdě řečeno mě ani nenapadlo, že by to mohlo mít souvislost s deskou nebo PCI-X konektorem (protože pod XP je to absolutně stabilní, tak to běží měsíce bez resetu), ale pokud jsi měl stejný problém...

QuoteProstě a jednoduše jsem dostal asi 100 BSOD, paměti jsou corsair xms2 1066, testovano i v singlechannelu. Prostě nedokážu udržet systém stable. Problem je že jsem zkusil i paměti DDR2 adata které šlapaly na staré sestavě 800 a i ty neudrží systém kolikrát ani do startu..
Tak až tak nestabilní to nemám, resetoval jsem "jen" 2-3x denně, ale stejně jsem se radši vrátil k spolehlivým XP.

QuotebtW využívám truecrypt a při bootu mam flashku namísto TPmodulu.. mohl by to být prob?
Problém v čem? V bezpečnosti? Ve stabilitě? V kompatibilitě?

Quick Reply

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Email:
Verification:
Please leave this box empty:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image

Type the letters shown in the picture:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview