Tematická diskuse > O tomto webu

„Šifrované“ klíčenky Kingston, Sandisk, Verbatim nešifrují!

(1/1)

pepak:
„Šifrované“ klíčenky Kingston, Sandisk, Verbatim nešifrují!


--- Quote from: "Danoboss" ---Pepak: teraz som si ale všimol mierne bulvárny titulok tohto článku, to neviem či by nechcelo prepracovať, jednak je to titulok ako keby žiadne nešifrovali – čo je paušalizovanie, navyše sám uznávaš, že šifrujú, akurát ty môžeš heslom zašifrovať iba šifrovací kľúč, nie samotnú flashku. Jedná sa stále ale o šifrovanie.
--- End quote ---
Mě se ten titulek líbí - v několika málo slovech říká všechno podstatné. Že je v určitých detailech přeháněním? Možná, ale podstatu splní: sdělí hlavní myšlenku článku, zhruba informuje o postižených produktech a taky dost jasně řekne, že se tu nebavíme o nějakém drobném nedostatku a mimořádně závažném kiksu.

Mimochodem, v tuto chvíli neuznávám, že ty klíčenky "šifrují , akorát můžeš heslem zašifrovat jen šifrovací klíč, ne samotnou flashku": Jednak k tomu, že vůbec něco šifrují, nemáme žádný jiný podklad než tvrzení výrobce a předpoklad, že by si výrobce nedovolil propagovat svůj produkt naprostou lží. Za druhé, pozorované chování je naprosto konzistentní s případem, kdy k žádnému šifrování nedochází; z právního hlediska může být rozdíl, jestli šifrování běží a jen ho implementoval naprostý idiot, nebo jestli šifrování neběží, ale z praktického hlediska je to přesně totéž: každý trochu schopný útočník má k obsahu klíčenky volný přístup i bez toho, že by s ním majitel klíčenky spolupracoval.


--- Quote ---PS: už si zohnal distribútora IronKey?
--- End quote ---
Zatím jsem nehledal, ale už asi před tři čtvrtě rokem jsem jednoho viděl. Akorát se mi nelíbily ceny (no jo, Velká Británie...).

trodas:
Všechno už je dneska jedna velká lež :(  Ale tohle je tedy vrchol. Je jasné, že lidi zajímá šifrování dat a nikoli jen klíče, i když je samozžejmé, že i klíč musí být zašifrovaný, jinak by to celé ztrácelo smysl...

Ale tohle je fakt vrchol!  >:(

Navigation

[0] Message Index

Reply

Go to full version