Author Topic: YTD - titulky ČT  (Read 6156 times)

cckl

• Newbie
  • *
    • View Profile
YTD - titulky ČT
« on: January 12, 2013, 12:34:09 PM »
Ahoj,
jen návrh na přidání podpory stahování titulků pro iVysílání ČT, mají je asi dost atypicky implementované, ale stahoval jsem si všechny dostupné díly Hledání ztraceného času (přes 300 dílů) a řekl jsem ať to mám kompletní, tak jsem nakonec napsal takový ošklivý skriptík v pythonu, který podle seznamu čísel pořadů v txt postahuje titulky do srt

titulky jsou vidět např. tady: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/873537/201324246000275/titulky/

V příloze pro inspiraci skript, seznam dílů a výsledné titulky.

pepak

• Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
    • Pepak.net
Re: YTD - titulky ČT
« Reply #1 on: January 12, 2013, 04:14:24 PM »
Zajímavé, netušil jsem, že ČT má titulky. Materiály jsem stáhnul a časem je prostuduju, jestli by šly použít (záleží na tom, jestli jsou titulky součástí stránky s videem nebo se objevují někde úplně extra). Je potřeba něco udělat (myslím uživatelsky), aby se mi při přehrávání v browseru ty titulky zobrazily?

cckl

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #2 on: January 12, 2013, 04:32:30 PM »
Stačí mít jedinečné číslo videa/pořadu, což je stejně asi třeba pro stažení videa a nakonec odkazu přidat /titulky/ a pokud jsou k dispozici, tak se objeví. Zkoušel jsem to jen pro tento pořad, jinde nevím.
V browseru by měla být vidět záložka Titulky pod videem - např. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/873537/201324246000275/
Jo asi jsi myslel zobrazili přímo ve videu? Tak na to jsem nepřišel, nejspíš to tam vůbec není.

A ještě jedna zajímavost, u některých dílů jsou dokonce titulky dostupné i když video dostupné není. např. tento díl: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/873537/296324246000130/titulky/

edit: teď jsou zkouknul náhodně další pořady na iVysílání a zdá se, že titulky jsou všude a stejně udělané, takže by možná potěšilo zabudotav to do programu :)
« Last Edit: January 12, 2013, 04:38:08 PM by cckl »

pepak

• Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
    • Pepak.net
« Reply #3 on: January 12, 2013, 08:01:10 PM »
Pokud jsou všude stejně, tak by to neměl být problém.

balutbj

• Trusted user
  • Newbie
    • View Profile
« Reply #4 on: January 13, 2013, 06:03:26 PM »
Koncem září jsem se je snažil převést do použitelné podoby, ale to časování mě dost trápilo.

No, už jsem ten skript dokončil.

cckl

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #5 on: January 13, 2013, 11:00:04 PM »
Je dobrý, že ve zdrojovém kódy stránky jsou časy přesně na milisekundy, takže s tím problém není, jen jsem trochu laboroval s tím, jak dlouho zobrazit jeden titulek a docela se mi osvědčila čtecí rychlost 14 znaků za sekundu, občas se sice překrývají, ale to je řádek kódu navíc, aby k tomu nedocházelo :)

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.
Name: Email:
Verification:
This box must be left blank:

Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image
Type the letters shown in the picture: