Sifrovani slozek pod WHS 2011

Started by DM01, January 29, 2012, 07:01:02 PM

Previous topic - Next topic

DM01

Zdravim,
predem musim pochvalit Vase clanky ohledne bezpecnosti , jsou dobre... ;)
Chci se zeptat na jednu vec...Postavil jsem si domaci fileserver, jako OS je WHS 2011.
Zajimala by mne moznost sifrovani nekterych slozek, i sdilenych.
Je mozno pouzit napr. TrueCrypt ? Nikde jsem zatim nenasel info o tom, ze by nekdo pouzil WHS 2011 a TC.
MS uvadi moznost pouziti BitLocker Drive Encryption, zde ale je nutnost TPM chipu na MB...
Muzu pozadat o nazor ?
Jeste drobny dotaz ohledne zabezpeceni ....Standardni Internet security systemy (Kaspersky, NIS, Eset) se odmitaji instalovat na WHS 2011 . Existuje tedy nejaky FW + AV, ktery je mozno na WHS 2011 pouzit ?
Diky , DM01



pepak

Quote from: DM01 on January 29, 2012, 07:01:02 PMZajimala by mne moznost sifrovani nekterych slozek, i sdilenych.
Je mozno pouzit napr. TrueCrypt ? Nikde jsem zatim nenasel info o tom, ze by nekdo pouzil WHS 2011 a TC.
Pokud WHS nemá nějaké speciální omezení proti TrueCryptu, tak nevím, proč by to nemělo jít. Ale praktickou zkušenosti s WHS nemám, takže nevím. Fakt bych se ale divil, kdyby to nešlo.

Ale můžeš narazit na dílčí omezení, jako že bude třeba nějakým skriptem obnovovat sdílené adresáře apod.

QuoteJeste drobny dotaz ohledne zabezpeceni ....Standardni Internet security systemy (Kaspersky, NIS, Eset) se odmitaji instalovat na WHS 2011 . Existuje tedy nejaky FW + AV, ktery je mozno na WHS 2011 pouzit ?
Netuším.

Nejjednodušší by mi přišlo ten fileserver nepřipojovat k internetu a tím potřebu takových programů elegantně obejít...

DM01

No tak instalace TC probehla bez problemu, neni problem vytvorit kontejner, ale nelze zaradit do sdilenych slozek...No v podstate z meho pohledu nefunkcni...
Nasel jsem info ohledne moznosti pouziti BitLocker Drive, nevyhodou je "povinnost" sifrovani celeho disku...

Ohledne nepripojeni FS k internetu, obcas mi na nem bezi nejake stahovaci veci, takze to bohuzel nejde..
Diky, DM

Quick Reply

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Email:
Verification:
Please leave this box empty:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image

Type the letters shown in the picture:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview