Author Topic: Prosím o pomoc  (Read 18628 times)

sigimoon

• Newbie
  • *
    • View Profile
Prosím o pomoc
« on: December 03, 2011, 10:29:55 PM »
Mám prs 600 a chcel by som doň dostať češtinu a podporu adresárov. Žiaľ sa mi to vôbec nedarí. Napísal by mi niekto polopatický návod?

pepak

• Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
    • Pepak.net
Prosím o pomoc
« Reply #1 on: December 03, 2011, 10:34:20 PM »
Máš ho na mém blogu. Pokud máš nějaký konkrétní problém, tak polož konkrétní otázku.

sigimoon

• Newbie
  • *
    • View Profile
Prosím o pomoc
« Reply #2 on: December 04, 2011, 02:30:43 PM »
Ďakujem za rýchlu reakciu. Išiel som podľa návodu na http://www.pepak.net/e-books/sony-reader/prs-600-cestina/ V bode 2 som použil prs600-epub_hack-0.03.zip bod po 7 prebehlo všetko v poriadku, odpojil som čitačku a zmačkol reset, ale nič sa nestalo tak som podržal vypínač aby som ju vypol. 2x naskočil oppening book a normálne nabehla. Nič iné sa nezobrazilo. Neviem kde robím chybu. Chcem aby mi tam všetky knihy zobrazilo bez všemožných klikihákov, podporu adresárov a tu vec z vypnutím načítavania zoznamu kníh. Ešte jedna vec, dal som tam tie 2 knihy na odskúšanie a ta LRF ide jak má, tá druhá EPUB nie. Tak teraz neviem či to fungovalo či nie.

pepak

• Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
    • Pepak.net
Prosím o pomoc
« Reply #3 on: December 04, 2011, 02:35:10 PM »
Ano, fungovalo. Pokud máš v LRF české znaky, byl firmware správně nahrán. EPUB si musíš udělat extra podle článku http://www.pepak.net/e-books/sony-reader/prs-505-cestina-v-kazdem-epubu/

sigimoon

• Newbie
  • *
    • View Profile
Prosím o pomoc
« Reply #4 on: December 04, 2011, 02:50:35 PM »
Ten cramfs.Fsk.img nájdem kde? V tom prs600-epub_hack-0.03.zip som to nenašiel je tam new_opt.600.img vyskúšal som to s nim, ale ten cramfsck mi nefunguje win zahlási že mu chíba cygwin1.dll. Ten som našiel na nete a zkopčil do c:\windows\system32 nepomohlo to. je aj iný spôsob ako ho rozbaliť?

pepak

• Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
    • Pepak.net
Prosím o pomoc
« Reply #5 on: December 04, 2011, 02:56:15 PM »
A k čemu to chceš? Vždyť ti říkám, že už tu češtinu podporovanou máš. Nic dalšího s firmwarem dělat nebudeš. Leda že bys snad měl firmware počeštěný z dřívějška, ale bez podpory pro EPUB. Ale ani v takovém případě bys neměl důvod cokoliv provádět s CRAMFSCK - ten je psaný pro lidi, co si ten hack chtějí udělat sami, třeba i s vlastními fonty.

Že ty postupuješ podle toho článku pro PRS-505 od začátku a ne od sekce "používání hacku", jak ti správně říká článek o PRS-600?

sigimoon

• Newbie
  • *
    • View Profile
Prosím o pomoc
« Reply #6 on: December 04, 2011, 03:22:05 PM »
Ehm máš pravdu. Akurát som si prečítal tu časť o používaní hacku, ale ako si to nechápem. Ja v čítačke žiaden epub/userStyle.css nemám... Aha už som asi pochopil  :D bože ja si fakt niekedy stojím na kábli. Treba isť podľa (čeština v epubu) a upraviť knižku a potom ju v čítačke otvoriť a je to. Správne? No tu nastal problém žiadne xhtml v knihe nemám, je tam .xml .html

pepak

• Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
    • Pepak.net
Prosím o pomoc
« Reply #7 on: December 04, 2011, 03:24:08 PM »
Skoro správně. Výhodnost toho hacku je v tom, že se ten krok s úpravou knížky může vynechat. Ostatní platí.

sigimoon

• Newbie
  • *
    • View Profile
Prosím o pomoc
« Reply #8 on: December 04, 2011, 03:31:25 PM »
omg nechápem čo s tým mám vlastne spraviť...

pepak

• Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
    • Pepak.net
Prosím o pomoc
« Reply #9 on: December 04, 2011, 03:39:11 PM »
Tak si přečti ty tři články (čeština v EPUBu, čeština v každém EPUBU, počeštění PRS-600) ještě jednou, tentokrát v jejich časové posloupnosti. Ty hacky vznikaly postupně, napřed jsem vyřešil češtinu úpravou knihy, potom jsem našel způsob, jak to na PRS-505 udělat univerzálně bez úprav, a pak jsem to aplikoval i na PRS-600.

A čti i komentáře, třeba ti některý z nich bude srozumitelnější, než jak jsem to napsal já.

sigimoon

• Newbie
  • *
    • View Profile
Prosím o pomoc
« Reply #10 on: December 04, 2011, 04:07:44 PM »
Píšeš to skvele len ta moja makovica to akosi nie a nie pochopiť. Asi teraz musím ísť podľa čeština v každém EPUBU princip upravy? Ak áno, tak potom potrebujem ten cramfs.Fsk.img a z neho FskDocumentViewerAdobe.so v ktorom treba prepísať res:///adobe/pxf/userStyle.css

pepak

• Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
    • Pepak.net
Prosím o pomoc
« Reply #11 on: December 04, 2011, 04:15:11 PM »
Přečti si to všechno a až potom začni něco řešit. Nebo ještě lépe, vytiskni si to všechno a pak na základě novějších článků proškrtávej v těch starších, co už udělat nemusíš...

sigimoon

• Newbie
  • *
    • View Profile
Prosím o pomoc
« Reply #12 on: December 04, 2011, 05:10:40 PM »
Noo prečítal som to všetko a nie raz, ale neviem sa z toho vysomáriť.  :(  čeština v každém epubu a tam podľa návodu nainštalovať hack?

pepak

• Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
    • Pepak.net
Prosím o pomoc
« Reply #13 on: December 04, 2011, 05:21:54 PM »
1) Ze článku http://www.pepak.net/e-books/sony-reader/prs-600-cestina/ už máš udělané všechno kromě bodu 11, který ti říká, že máš pokračovat podle sekce "Používání hacku" v http://www.pepak.net/e-books/sony-reader/prs-505-cestina-v-kazdem-epubu/

2) Sekce "Používání hacku" v http://www.pepak.net/e-books/sony-reader/prs-505-cestina-v-kazdem-epubu/ jsou dva odstavečky úplně na konci článku. Podle mě jsou dost jednoznačné. Prostě si vytvoříš soubor tam, kde píšu, a dáš do něj to, o čem píšu v http://www.pepak.net/e-books/sony-reader/prs-505-cestina-v-epubu/

sigimoon

• Newbie
  • *
    • View Profile
Prosím o pomoc
« Reply #14 on: December 04, 2011, 07:40:57 PM »
Ok takže v H:\database si spravím adresár epub a tam userStyle.css a fonty a doň dám písma z windowsu. Do  userStyle.css zadám to čo je v bode 4 len tam zmením cestu h:\database\fonty\arial.ttf bez tých zatvotiek to ma byť?

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.
Name: Email:
Verification:
This box must be left blank:

Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image
Type the letters shown in the picture: